Aktualności

Praca z policyjnym psem - pasja i odpowiedzialność

Data publikacji 05.12.2022

Jak głosi stara maksyma, Ci, którzy kochają swoją pracę, nie przepracowują w swoim życiu ani jednego dnia…Jeśli Twoją pasją są psy i najchętniej spędzasz swój czas właśnie z nimi, a aktualnie zastanawiasz się nad wyborem zawodu, mamy coś dla Ciebie! Stanowisko przewodnika psa służbowego. Nie wahaj się! Złóż dokumenty już dziś i zostań jednym z nas.

Powodów do wstąpienia do służby w Policji jest dużo. Jednym z nich jest na pewno fakt, że służba to ciekawa i nieszablonowa praca. Wiele się w niej dzieje, w zależności od tego, do jakiego wydziału zostanie się przydzielonym a opcji do wyboru jest naprawdę sporo.

Swoje miejsce w Policji znajdą również osoby dla, których pasją są psy i najchętniej spędzają swój czas właśnie z nimi. Idealnym rozwiązaniem właśnie dla nich może okazać się służba z czworonogiem na stanowisku przewodnika psa służbowego.

Współpraca przewodnika i psa opiera się na silnej więzi. Najczęściej powstaje ona w trakcie szkoleń. Przewodnik musi być przekonany do zwierzęcia i mieć do niego zaufanie. Pies też musi wiedzieć, że jest dla swojego przewodnika najważniejszy aby móc właściwie wykonywać jego polecenia.

Wyszkolenie psa policyjnego jest trudnym zadaniem. Sama tresura trwa kilka miesięcy. Podczas zajęć pies jest uczony posłuszeństwa czy też pracy w obecności nieprzyjemnych dla niego bodźców, zawsze pod okiem tresera i swojego przewodnika.

Psy policyjne są to zwierzęta, specjalnie przygotowywane do wykonywania zadań takich jak tropienie, służba patrolowa,  poszukiwanie śladów narkotyków czy materiałów wybuchowych. Nie można oczywiście zapomnieć też o psach ratowniczych, które odnajdują zaginione osoby w miejscu katastrof. Niektóre z nich są szkolone po to aby pomagać w poszukiwaniu zwłok. Każdy pies policyjny ma swoją konkretną specjalność i nie jest wykorzystywany do innych celów.

Ci, którzy wstąpią do służby i zostaną przewodnikami psów służbowych, mogą być pewni, że każdy dzień takiej służby będzie inny i ciekawy a współpraca z czworonogiem da im wiele satysfakcji.

Jeśli interesuje cię praca w niebieskim mundurze, w takiej formie, zapraszamy!

Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji do służby w Policji znajdziesz na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach, w zakładce „PRACA”.

 

Film Przewodnicy psów służbowych

Pobierz plik Przewodnicy psów służbowych (format mp4 - rozmiar 9.33 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony