KPP Krapkowice

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Warsztaty o skutkach prowadzenia pojazdów „pod wpływem”

  Warsztaty profilaktyczne mają za zadanie rozpoczynać dłuższy proces pozytywnych zmian z problemem alkoholowym i prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych. W Zespole Szkół Zawodowych Im. Piastów Opolskich w Krapkowicach odbyły się warsztaty mające za zadanie przybliżyć tematykę związaną z tym problemem.

 2. Kierował samochodem mając ponad 3 promile

  Nietrzeźwi na drogach są zagrożeniem nie tylko dla siebie samych, ale też dla innych użytkowników dróg. Dlatego policjanci zawsze sprawdzają trzeźwość kierowców podczas kontroli drogowej. Tym razem mundurowi z Krapkowic zatrzymali 41-letniego kierowcę volkswagena, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Informacja ta potwierdziła się. Mężczyzna w swoim organizmie miał ponad 3 promile. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

 3. Oszustwo "na policjanta" - bądźmy szczególnie ostrożni

  10 000 euro i 9 000 złotych straciła mieszkanka naszego powiatu, która uwierzyła oszustom. Krapkowiccy policjanci kolejny raz przypominają, że wystarczy jeden telefon, by potwierdzić wiarygodność naszego rozmówcy i nie stać się ofiarą oszusta podającego się za policjanta lub wnuczka. Pamiętajmy! Funkcjonariusze Policji NIGDY nie dzwonią z żądaniem przekazania im pieniędzy. Nigdy też nie proszą o wypłacanie pieniędzy z kont bankowych, przelewanie na inne konta, przekazywanie ich innym osobom czy zaciąganie kredytów w placówkach bankowych. Tak zachowują się tylko oszuści.

 4. Bez świateł, nietrzeźwy i bez uprawnień

  Krapkowiccy policjanci ruchu drogowego codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach w naszym powiecie. Jednak zdarzają się osoby, które ten porządek naruszają. Tym razem podczas kontroli drogowej zatrzymali kierującego skodą, który nie korzystał ze świateł. Oprócz tego był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz, oprócz wysokiej kary, musi liczyć się z utratą pojazdu.

 5. Zamiast mandatu kwaśna cytryna - fotelik zapięty, buziak uśmiechnięty!

  Coroczne obchody „Dni Bezpiecznego Przedszkola”, które przypadają 3-5 czerwca i w tym roku nie mogły się odbyć bez udziału policjantów z naszego powiatu. Rozpoczęły one akcję „Jestem bezpieczny, jeżdżę w foteliku”, której celem jest sprawdzenie czy dzieci są przywożone do przedszkola we właściwy sposób. W ramach akcji krapkowiccy policjanci przeprowadzili blisko 60 kontroli pojazdów. Kierowcy, którzy nie przestrzegali obowiązujących przepisów dotyczących przewożenia dzieci, zamiast mandatu otrzymywali plasterek cytryny. Wszystko po to, by zwrócić uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych.

 6. Nieletni ukradł skuter. Oddał go, ale nie uniknie odpowiedzialności

  16-latek wykorzystał fakt, że jeden z mieszkańców jego wsi parkował swój pojazd na podjeździe i pod osłoną nocy ukradł go. Najwidoczniej złodzieja ruszyło sumienie, gdyż następnego dnia oddał go właścicielowi. Mieszkaniec gminy Strzeleczki pomimo zwrotu skutera, poniesie teraz odpowiedzialność za swój czyn i odpowie za kradzież.

 7. Ćwiczenia dowódczo–sztabowe „Zaginiony”

  22 maja br., na terenie powiatu krapkowickiego odbyły się ćwiczenia dowódczo-sztabowe mające na celu doskonalenie umiejętności współdziałania w sytuacjach kryzysowych przez funkcjonariuszy oraz sprawdzenie obowiązujących procedur. Ćwiczenia zostały zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Krapkowicach.

 8. 40 Krapkowicki Bieg z sukcesami naszej funkcjonariuszki

  Służba w Policji sprzyja rozwijaniu swoich sportowych zainteresowań. Policjantka z Krapkowic jest tego najlepszym przykładem. Sierżant Sonia Szołtysik kolejny już raz potwierdziła, że bieganie to jej pasja. Sonia jest kadrową krapkowickiej jednostki. To nie jej pierwszy sportowy sukces. Całkiem niedawno zdobyła ‘pudło’ w innym biegu. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa.

Powrót na górę strony