KPP Krapkowice

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Wpadł przez brak świateł – przewoził 27 nielegalnych migrantów

  Policjanci krapkowickiej drogówki podczas nadzoru autostrady A4, zatrzymali do kontroli busa, który poruszał się bez wymaganych świateł. Już po chwili okazało się, że kierujący nim 28-latek będzie miał dużo większe problemy niż tylko popełnione wykroczenie. Funkcjonariusze w przestrzeni ładunkowej pojazdu, ujawnili 27 obywateli Syrii, nielegalnie przebywających na terytorium Polski. Sprawą zajęli się już funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy przejęli od policjantów obcokrajowców.

 2. Padła ofiarą oszustwa „na policjanta” – apelujemy o ostrożność!

  Mimo, że cały czas ostrzegamy przed przestępcami podającymi się za policjantów, ciągle odnotowujemy tego typu oszustwa. Oszuści wciąż wymyślają nowe historie mające nakłonić szczególnie osoby starsze do przekazywania swoich oszczędności. W minionym tygodniu na terenie Krapkowic niestety również została oszukana seniorka. 85-latka uwierzyła „fałszywej” policjantce, że jej środki na koncie bankowym są zagrożone. Na polecenie oszustów wykonała przekaz, dzięki któremu rzekomo można będzie ustalić kto próbował ją okraść. Tym sposobem kobieta straciła blisko 17 tysięcy złotych.

 3. Próbny test sprawności do Policji

  Chcesz złożyć dokumenty do służby w Policji ale nie wiesz jak? Obawiasz się, że nie zaliczysz testu sprawności fizycznej? Myślisz, że nie poradzisz sobie z tym etapem? Masz pytania na temat rekrutacji do służby w Policji? Spotkajmy się 30 września w Hali Sportowej Politechniki Opolskiej, Opole, ul. Prószkowska 76, Budynek nr 9A.

 4. „Senior na drodze do bezpieczeństwa” z krapkowickimi policjantami

  Wczoraj w zamku w Mosznej odbyły się warsztaty edukacyjne z seniorami pn. „Bezpieczny senior na drodze”. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu drogowego, WORD Opole oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Krapkowiccy policjanci również wzięli udział w tym spotkaniu. Głównym jego celem było przypomnienie osobom starszym zasad bezpieczeństwa na drodze. Natomiast dzielnicowi z Krapkowic przestrzegali seniorów przed różnymi metodami oszustw.

 5. Próbował wręczyć łapówkę policjantowi - teraz za swój czyn odpowie przed sądem

  200 złotych, które wręczył policjantowi kierowca dostawczego mercedesa, miało skłonić go do odstąpienia od czynności służbowych. Wręczając łapówkę mężczyzna chciał uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenie. 67-latek usłyszał już zarzut próby skorumpowania policjanta. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara nawet do 10 lat więzienia.

 6. Zadbaj o siebie i innych - korzystaj z aplikacji „Kwarantanna domowa”!

  To bezpłatna aplikacja, która ułatwia przejście obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Dzięki niej można potwierdzić swoje miejsce pobytu. Ale to nie wszystko. Aplikacja pozwala na podstawową ocenę stanu zdrowia, dostęp do pomocnych w czasie kwarantanny informacji, szybką komunikację ze służbami oraz dostęp do opieki. Pamiętajmy, że z aplikacji mogą korzystać tylko osoby objęte kwarantanną. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możliwe jest szybkie dotarcie do dużej ilości osób.

 7. Sprawna akcja policjantów i uratowane ludzkie życie

  Hasło #PomagamyiChronimy to nie tylko puste słowa. Tym razem tam gdzie była potrzebna natychmiastowa pomoc, jako pierwsi dotarli dzielnicowi. Na krawędzi mostu nad Odrą stał mężczyzna, który odgrażał się, że skoczy. Funkcjonariusze skutecznie przekonali go aby zmienił swoją decyzję. Następnie dzięki skoordynowanym działaniom policjantów i strażaków, udało się wciągnąć 57-latka na bezpieczną stronę. Najprawdopodobniej to właśnie zdecydowana reakcja policjantów zapobiegła tragedii.

 8. Sportowe spotkania z krapkowickimi licealistami

  W minionym tygodniu odwiedzaliśmy uczniów Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach. Spotkania te odbyły się w ramach zajęć wychowania fizycznego. Celem takiej formy ich realizacji było zachęcenie młodzieży do zdrowego stylu życia i uprawiania sportu. Z uczniami rozmawialiśmy również o służbie w Policji i warunkach rekrutacji jakie należy przejść wybierając mundurową ścieżkę zawodową. Licealiści mogli także spróbować swoich sił, pokonując elementy toru sprawności fizycznej, który jest właśnie jednym z etapów rekrutacji.

Powrót na górę strony