KPP Krapkowice

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Pijany spowodował kolizję z dwoma pojazdami

  Odpowiednia reakcja świadka zdarzenia być może nie doprowadziła do poważniejszych strat lub nawet tragedii. Kobieta słysząc uderzenie na os. 1000-lecia w Krapkowicach wybiegła z mieszkania i uniemożliwiła dalszą jazdę mężczyźnie. Jak się okazało 26-letni kierujący miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, dodatkowo wyjeżdżając z osiedla uszkodził dwa inne pojazdy. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

 2. Zadbaj o siebie i innych - korzystaj z aplikacji „Kwarantanna domowa”!

  To bezpłatna aplikacja, która ułatwia przejście obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Dzięki niej można potwierdzić swoje miejsce pobytu. Ale to nie wszystko. Aplikacja pozwala na podstawową ocenę stanu zdrowia, dostęp do pomocnych w czasie kwarantanny informacji, szybką komunikację ze służbami oraz dostęp do opieki. Pamiętajmy, że z aplikacji mogą korzystać tylko osoby objęte kwarantanną. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możliwe jest szybkie dotarcie do dużej ilości osób.

 3. Nowy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krapkowicach

  Rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, kom. Krzysztof Grela został powołany na stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Krapkowicach. Rozkaz w imieniu Komendanta Wojewódzkiego wręczył komendant krapkowickiej komendy - podinsp. Józef Chudoba.

 4. Zmiana adresu siedziby krapkowickich policjantów

  Od 29 listopada krapkowiccy policjanci przenoszą się do nowej siedziby mieszczącej się przy ul. Opolskiej 101. Dotychczasowe budynki znajdujące się przy ulicy Sądowej 25 oraz Sienkiewicza 9 przestaną pełnić swoją funkcję. Wszystkie numery telefonów pozostają bez zmian, jednakże informujemy, że w przypadku jakichkolwiek problemów z połączeniem, prosimy o kontakt z numerem alarmowym 112, pod którym jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę.

 5. Zobaczcie jak działają oszuści!

  Na skrzynkę krapkowickich policjantów przyszła wiadomość od jednej z mieszkanek naszego regionu. Kobieta chciała sprzedać wózek dziecięcy na jednym z portali społecznościowych. Odezwał się do niej potencjalny klient, który zasugerował kuriera, który podjedzie i odbierze przedmiot z ogłoszenia. Co było dalej? Zobaczcie screeny z tej rozmowy i nie dajcie się oszukać!

 6. Powiatowe obchody święta Policji w Krapkowicach

  Uroczystą mszą świętą w intencji policjantów krapkowiccy funkcjonariusze rozpoczęli obchody 103. rocznicy powołania Policji Państwowej. Następnie na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach odbyła się uroczystość. W tym roku 49 policjantów otrzymało mianowania na kolejne stopnie policyjne. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Bartłomiej Burniak wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Krapkowicach nadkom. Rafałem Lejczakiem podziękowali policjantom za dobrą pracę oraz wręczyli im akty mianowania na kolejne stopnie.

 7. Nasi seniorzy nie dali się oszukać

  Kolejny raz ostrzegamy przed oszustami, którzy działają metodą na „policjanta” lub podobnymi. W miniony piątek odnotowaliśmy aż osiem takich prób na terenie powiatu krapkowickiego. Na szczęście mieszkańcy naszego regionu zachowali zdrowy rozsądek i nie dali się oszukać. Jednak są wśród nas osoby, które pomimo policyjnych apeli w dalszym ciągu dają się nabrać. Dlatego rozmawiajmy z seniorami i osobami samotnymi, aby wiedziały jak się zachować w razie zagrożenia.

 8. Święto Policji w Krapkowicach

  24 lipca 2019 r. mija 100 lat od powołania Państwowej Policji. Na pamiątkę uchwalonej przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy, współczesna Policja corocznie obchodzi swoje święto. Jest to znakomita okazja do przypomnienia, jak wygląda służba w szeregach tej formacji, a także do przyznania mundurowym awansów, nominacji oraz wręczenia wyróżnień, podziękowań i życzeń.

Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie
Wniosek udział w zdarzeniu drogowym
Punkt kontroli autobusów
Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Zielona Strefa
Powrót na górę strony