Aktualności

Zatrzymany sprawca kradzieży rozbójniczej

Data publikacji 14.05.2024

29-letni mieszkaniec Krapkowic najpierw miał ukraść produkty spożywcze, a następnie zaatakować interweniującego pracownika ochrony. Podejrzany uciekł z miejsca zdarzenia, jednakże został rozpoznany i zatrzymany przez policjantów z komisariatu policji w Zdzieszowicach. Mężczyzna przyznał się do zarzutów. Za popełnione czyny grozi mu do 10 lat więzienia.

Dyżurny krapkowickiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży w jednym ze zdzieszowickich dyskontów spożywczych. Jak się okazało na miejscu interwencji, sprawa była znacznie poważniejsza. Funkcjonariusze ustalili, że oprócz skradzionych produktów spożywczych miało dojść do szarpaniny pomiędzy sprawcą kradzieży, a ochroniarzem. W ruch miał pójść również gaz pieprzowy.

Z relacji świadków wynikało, że do sklepu wszedł mężczyzna, który po spakowaniu produktów, kierował się do wyjścia nie płacąc za nie. Przy wyjściu ze sklepu zwrócił się do niego ochroniarz, aby ten uiścił opłatę za zakupy. W tym momencie mężczyzna chcąc wydostać się ze sklepu zaczął używać siły. Odepchnął pracownika firmy ochroniarskiej oraz użył wobec niego gazu po czym uciekł ze sklepu.

Policjanci zebrali obszerny materiał dowodowy, który pozwolił wytypować mężczyznę. Został on zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Krapkowic. Usłyszał zarzuty związane z kradzieżą rozbójniczą, do której się przyznał. Został objęty policyjnym dozorem i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego. Za popełniony czyn grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Film Zatrzymany za kradzież rozbójniczą

Opis filmu: Zatrzymany za kradzież rozbójniczą

Pobierz plik Zatrzymany za kradzież rozbójniczą (format mp4 - rozmiar 11.6 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony