Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Seniorze, nie daj się oszukać! - zaproszenie na debatę
Komendant Powiatowy Policji w Krapkowicach mł. insp. Krzysztof Kociuga, serdecznie zaprasza na kolejną w tym roku debatę społeczną. Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia o godzinie 11:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie. W trosce o naszych rodziców, dziadków i samotnych sąsiadów mundurowi przypomną, jak działają oszuści i w jaki sposób modyfikują swoje metody.
Krapkowice -
Nowe radiowozy z wideorejestratorami w służbie opolskich policjantów
Nowoczesne, nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami trafiły do policjantów ruchu drogowego w naszym regionie. Pojazdy przekazał Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Magdalena Nguyen-Fudala oraz Członek Zarządu Województwa Opolskiego Pan Robert Węgrzyn. Zakup w całości sfinansował Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Nowe radiowozy to realne wsparcie w walce z niebezpiecznymi zachowaniami na drogach i kolejny krok w stronę poprawy bezpieczeństwa podróżujących po trasach naszego województwa.
Krapkowice -
Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Krapkowicach
21 kwietnia br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Krapkowicach odbył się długo oczekiwany Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Krapkowicach. Wydarzenie, organizowane z wielkim zaangażowaniem, zgromadziło najlepszych piłkarzy ze szkół ponadpodstawowych powiatu krapkowickiego oraz funkcjonariuszy KPP w Krapkowicach. Po zaciętym boju zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach. To wydarzenie idealnie wpisało się w setną rocznicę sportu w Policji.
Krapkowice -
Polsecure’26 – otwarcie targów
Dziś uroczyście została otwarta kolejna już edycja Międzynarodowych Targów Polsecure, podczas których nie zabraknie paneli dyskusyjnych, tematycznych konferencji, dynamicznych pokazów i całej masy najnowocześniejszego sprzętu. Wydarzenie organizowane jest przy dużym wsparciu polskiej Policji oraz partnerów strategicznych. W tym niezwykłym wydarzeniu udział wzięło kierownictwo Policji, na czele której stoi generalny inspektor Marek Boroń, a także przedstawiciele innych służb – także zza granicy. Od dziś, przez dwa kolejne dni, zwiedzający mogą podziwiać jedną z największych na świecie wystaw, dedykowaną służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo.
KGP -
Bez prawa jazdy, polisy i przeglądu, za to z promilem alkoholu w organizmie
42-letni kierowca motocykla nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kierującą mini, co z kolei spowodowało kolejną kolizję. Mężczyzna nie miał prawa jazdy, za to blisko promil alkoholu w organizmie. Na dodatek jego motocykl nie posiadał przeglądu ani polisy. W wyniku zdarzenia ranne zostały dwie osoby. 42-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Oprócz kary pozbawienia wolności grozi mu zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.
Krapkowice -
POLSECURE 2026 – współpraca służb na rzecz bezpieczeństwa publicznego
Jedno z najważniejszych wydarzeń branży bezpieczeństwa publicznego w Polsce - Targi POLSECURE 2026 odbędą się w dniach 21–23 kwietnia 2026 roku na terenie Targów Kielce. To już czwarta międzynarodowa edycja targów, której współorganizatorem jest Komenda Główna Policji. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Krapkowice -
Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Krapkowicach
Piłkarskie spotkanie z niesamowitymi emocjami sportowymi przed nami. Zdrowa rywalizacja w duchu ,,fair play”, pamiątkowe zdjęcia z funkcjonariuszami krapkowickiej Policji, funkcjonariuszy SPPP oraz SPKP w Opolu, pucharami, a nade wszystko dobrą zabawą już 21 kwietnia. Odbędzie się wtedy Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Krapkowicach. Celem wydarzenia jest podnoszenie sprawności fizycznej uczniów, poszerzanie wiedzy na temat Policji oraz popularyzacja zawodu policjanta. To również doskonała okazja do świętowania setnej rocznicy sportu w Policji!
Krapkowice -
Sportowa rywalizacja podczas Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu
Za nami Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu z udziałem policjantów garnizonu opolskiego. W sportowej rywalizacji uczestniczyło 14 drużyn, reprezentujących poszczególne jednostki Policji. Tegoroczne rozgrywki miały wyjątkowy charakter z uwagi na przypadające na ten rok 100-lecie sportu w Policji. Dzisiejsze spotkanie stanowiło idealną przestrzeń do zdrowej konkurencji i pokazania dobrej formy, która stanowi istotny element naszej służby.
-
Wyjechał na drogę bo zgłodniał. Miał 3 promile
Kolacja pewnego mężczyzny mogła zakończyć się tragedią. 3 promile alkoholu miał w organizmie 55-letni mieszkaniec Krapkowic, który postanowił wsiąść za kierownicę bo jak się tłumaczył… zgłodniał. Za jazdę w stanie nietrzeźwości utracił już prawo jazdy, a oprócz wysokiej grzywny i przepadku pojazdu grożą mu 3 lata więzienia, a także przepadek samochodu lub jego równowartości.
Krapkowice -
Ślubowanie i odznaczenia - uroczysty dzień w opolskiej Policji
Ślubowanie nowo przyjętych policjantów oraz uhonorowanie doświadczonych funkcjonariuszy i osób wspierających formację - tak przebiegała uroczystość, która odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Swoją policyjną drogę rozpoczęło dziś 55 nowych policjantów. Rotę ślubowania od nowych funkcjonariuszy przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Magdalena Nguyen-Fudala. W wydarzeniu uczestniczył Wojewoda Opolski Pani Monika Jurek oraz zaproszeni goście reprezentujący służby mundurowe, instytucje i środowisko naukowe.