Aktualności

Kolejni piraci drogowi bez prawa do jazdy

Data publikacji 21.07.2023

Policjanci krapkowickiej grupy „SPEED”, w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg naszego powiatu, zajmują się ujawnianiem wykroczeń, które mają największy wpływ na stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tylko w ciągu jednego tygodnia, 9 kierowców przekonało się o skuteczności działania tego zespołu. Kierowcy musieli pożegnać się na trzy miesiące ze swoim prawem jazdy za rażące przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym.

Policyjna grupa ,,SPEED” działa na terenie powiatu krapkowickiego, jak i w całym kraju, już od czterech lat. Jej głównym celem jest ujawnianie kierujących, którzy dopuszczają się agresywnych zachowań na drodze oraz szczególnie niebezpiecznych wykroczeń. Do takich wykroczeń należy m.in. przekraczanie dozwolonej prędkości czy też nieprawidłowe wyprzedzanie. Tylko od początku tego roku mundurowi z krapkowickiej grupy "SPEED" za drastyczne przekraczanie prędkości zatrzymali ponad 50 praw jazdy.

Jak skutecznie działa ta grupa, tylko w ciągu ostatniego tygodnia przekonało się aż 9 kierowców, którzy stracili swoje prawa jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się 47- latek, który w miejscowości Strzeleczki pędził osobową skodą z prędkością 124 km/h. Mieszkaniec Wałbrzycha przekroczył tym samym dozwoloną prędkość o 74 km/h.

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy jeszcze ośmiu innym nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego. Wszyscy kierowcy zostali ukarani bardzo wysokimi mandatami i punktami karnymi. Dodatkowo, stracili swoje uprawnienia do kierowania pojazdami, które będą mogli odzyskać dopiero za 3 miesiące.

Apelujemy do kierowców o rozważną technikę jazdy! Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków. Jeżeli dochodzą do tego opady deszczu oraz duże natężenie ruchu na drodze - należy zwolnić do prędkości pozwalającej kierowcy kontrolować sytuację na drodze.

Powrót na górę strony