Aktualności

Próbował przekupić policjanta

Data publikacji 23.06.2023

Policjant ruchu drogowego z krapkowickiej komendy, zatrzymał do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Mężczyzna w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość. W trakcie wykonywania czynności przez mundurowego, kierowca chciał wręczyć funkcjonariuszowi łapówkę. 49-latek usłyszał już zarzut próby skorumpowania policjanta. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Do tego zdarzenia doszło w minioną sobotę (17.06). Wtedy policjant ruchu drogowego krapkowickiej komendy, zatrzymał do kontroli dostawczego mercedesa. Kierujący nim 49-latek przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Na obowiązującej 50-tce jechał z prędkością 64 km/h.

Funkcjonariusz za popełnione wykroczenie, zaproponował mężczyźnie mandat karny w wysokości 100 złotych i 2 punktów karnych, pouczając go jednocześnie o prawie do odmowy jego przyjęcia. Kierowca początkowo oświadczył, że mandat przyjmuje. Jednak podczas wykonywania czynności przez policjanta, starał się wpłynąć na jego decyzję i przekonać go do zastosowania wobec niego pouczenia.

Kiedy spotkał się z odmową ze strony funkcjonariusza, 49-latek postanowił inaczej „załatwić” sprawę. Podszedł do radiowozu i przez otwarte okno, położył na fotelu pasażera 200 złotowy banknot a nastepnie chciał odjechać z miejsca kontroli. Funkcjonariusz łapówki nie przyjął, a mężczyzna został natychmiast zatrzymany. Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie mu zarzutu. Teraz za popełnione czyny mieszkaniec powiatu prudnickiego odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony