Aktualności

Wpadł przez brak pasów - był nietrzeźwy, poszukiwany i miał zakaz prowadzenia pojazdów

Data publikacji 04.04.2023

W trakcie służby uwagę policjantów z krapkowickiej drogówki zwrócił kierowca volkswagena, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Zatrzymanym do kontroli okazał się poszukiwany 51–latek. Co więcej, mężczyzna kierował samochodem po alkoholu i pomimo zakazu prowadzenia pojazdów. Teraz mieszkaniec powiatu strzeleckiego, za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci ruchu drogowego krapkowickiej komendy, w miniony piątek (31.03), podczas służby zauważyli volkswagena, którego kierujący nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli.

W jej trakcie, funkcjonariusze ustali, że 51-latek jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Strzelcach Opolskich. Dodatkowo policjanci od kierującego wyczuli woń alkoholu. Jak się szybko okazało mężczyzna kierował pojazdem mając blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Co więcej mieszkaniec powiatu strzeleckiego, kierował volkswagenem mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz odpowie przed sądem za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, jazdę w stanie po użyciu alkoholu i wykroczenie niestosowania pasów bezpieczeństwa. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony