Aktualności

Przywitajmy wiosnę bezpiecznie

Data publikacji 21.03.2023

Dziś przypada pierwszy dzień kalendarzowej wiosny a „Dzień wagarowicza” jest nieodłącznym elementem świętowania tego właśnie dnia. Aura zachęca młodych ludzi do spędzania czasu poza szkolnymi murami. Dlatego nad bezpieczeństwem witających wiosnę czuwają policjanci.

21 marca to początek kalendarzowej wiosny oraz tradycyjny „Dzień Wagarowicza”. W trosce o bezpieczeństwo świętującej młodzieży, policjanci patrolują rejony parków i ścieżek spacerowych oraz miejsca, w których gromadzi się młodzież. Mundurowi widoczni są również w rejonach szkół i centrów handlowych.

Funkcjonariusze kontrolują także punkty dystrybucji alkoholu, gdzie może dochodzić do jego sprzedaży osobom poniżej 18 roku życia. Ponadto, sprawdzają osiedlowe zakamarki i pustostany oraz dbają o bezpieczeństwo w rejonie najbardziej ruchliwych ulic miast.

Dodatkowo, mundurowi wzięli również udział w tradycyjnym pożegnaniu zimy przez młodsze dzieci. Tam z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Krapkowicach, rozmawiali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które obowiązują nie tylko w „ Dniu wagarowicza”.

 

  • dzieci stojące z policjantka, dzieci trzymają w rękach tzw. gaiki oraz szyld z napisem wiosna
  • dzieci trzymające szyld z napisem wiosna, policjantka stojąca tyłem do obiektywu aparatu
Powrót na górę strony