Aktualności

Pijani ukradli samochód, chwilę później doprowadzili do kolizji

Data publikacji 20.03.2023

Już kilkanaście minut od otrzymania zgłoszenia, dzielnicowe z Gogolina, zatrzymały podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna oddalił się z miejsca kolizji, którą spowodował. Nie było to jednak jedyne jego przewinienie. 53-latek w porozumieniu z 37-letnim pasażerem, chwilę wcześniej ukradł pojazd, którym się poruszali. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania. Dwaj mieszkańcy gminy Gogolin usłyszeli już zarzuty. Grozi im teraz kara do 5 lat więzienia.

Do tego zdarzenia doszło w miniony poniedziałek, 13 marca br. Wtedy Oficer Dyżurny krapkowickiej Komendy został powiadomiony o tym, że osobowy volkswagen uderzył w znaki drogowe. Do kolizji miało dojść na rondzie 800-lecia w Gogolinie. Według zgłoszenia z pojazdu wysiadło dwóch mężczyzn, którzy „chwiejnym” krokiem oddali się z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusz natychmiast skierował tam policyjne patrole.

Po przybyciu na miejsce policjanci zastali tylko sam pojazd, dlatego też niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania dwóch mężczyzn ze zgłoszenia. Już kilkanaście minut od kolizji, dzielnicowe z Posterunku w Gogolinie zatrzymały podejrzanych. Byli nimi dwaj mieszkańcy gminy Gogolin w wieku 53 i 37 lat.

Z ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy wynikało, że samochodem kierował starszy z mężczyzn, który stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w znaki drogowe, znajdujące się na wymienionym rondzie.

W trakcie wykonywanych czynności mundurowi wyczuli zarówno od kierującego jak i pasażera silną woń alkoholu. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Wynik badania alkomatem kierującego pojazdem 53-latka, wskazał aż 4 promile alkoholu w jego organizmie. Pasażer natomiast miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście, pomimo to, w wyniku tego zdarzenia, nikt nie odniósł obrażeń.

Bardzo szybko wyszło na jaw, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości nie było jedynym przewinieniem 53-latka. W trakcie interwencji stróże prawa ustalili, że mężczyzna, w porozumieniu z 37-letnim pasażerem, chwilę wcześniej z terenu jednej z posesji w Gogolinie, ukradł pojazd, którym się poruszali. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Po wytrzeźwieniu, 53-latek usłyszał 4 zarzuty dotyczące kradzieży pojazdu, kierowania w stanie nietrzeźwości, spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jazdy bez uprawnień. 37-latek natomiast, odpowie przed sądem za kradzież. Za popełnione czyny grozi im teraz do 5 lat więzienia.

  • widoczny tułów mężczyzny, ręce trzymane za plecami, na nadgarstkach kajdanki
  • policjant prowadzi mężczyznę ubranego w czarną bluzę i spodnie stylizowane na mundur wojskowy,mężczyzna na ręce trzymane za plecami, na nadgarstkach ma założone kajdanki
  • policjant prowadzi mężczyznę ubranego w jasną koszulkę bez rękawów i  niebieskie spodnie,mężczyzna na ręce trzymane za plecami, na nadgarstkach ma założone kajdanki
Powrót na górę strony