Aktualności

Maksymalna dawka wiedzy tuż przed feriami

Data publikacji 06.02.2023

Ferie w naszym województwie zbliżają się wielkimi krokami! Dla najmłodszych to upragniony czas wypoczynku. Krapkowiccy policjanci jak co roku w ramach działań „Bezpieczne Ferie” spotykają się z dziećmi aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Kilka z nich przeprowadzili wspólnie ze strażakami PSP Krapkowice. Wszystko po to by nasze pociechy podczas ferii bezpiecznie wypoczęły, a po dwóch tygodniach beztroski całe i zdrowe wróciły do szkoły.

Za kilka dni w województwie opolskim rozpoczynają się ferie zimowe. To czas kiedy nasze pociechy wyjeżdżają na zimowiska, kolonie i w odwiedziny do rodziny. Aby był on bezpieczny i dzieci potrafiły o siebie zadbać, krapkowiccy policjanci spotykają się z nimi w Szkołach i Przedszkolach. Kilka z tych spotkań przeprowadzili wspólnie ze strażakami PSP Krapkowice. Podczas wizyt w placówkach mundurowi rozmawiają, ostrzegają i uczą dzieci właściwych zachowań.

W minionym tygodniu odwiedziliśmy już uczniów Szkół Podstawowych w Krapkowicach, Walcach, Strzeleczkach i Zdzieszowicach. Mundurowi nie zapomnieli również o tych najmniejszych dzieciach i zagościli również w przedszkolu w Żywocicach.

W trakcie prelekcji policjanci mówili o tym jak bezpiecznie zachować się na koloniach. Przypominali dzieciom aby nie oddalały się od swojej grupy, a przede wszystkich słuchały tego co mówią opiekunowie. Ważne by dzieci wiedziały co im grozi w kontakcie z nieznajomymi osobami i jak niebezpieczne mogą być zabawy w miejscach nam nie znanych.

Dodatkowo, wspólnie ze strażakami, ostrzegali przed zabawą na zamarzniętych rzekach i zbiornikach wodnych. Informowali jak mogą się skończyć wędrówki po nieznanych podwórzach i pustostanach. Dzieci chętnie włączały się w rozmowę, zadawały pytania i słuchały co mają im do przekazania mundurowi.

Ponadto podczas spotkań szczególną uwagę poświęcają przybliżeniu zasad bezpieczeństwa w sieci oraz, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Funkcjonariusze przypominają także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszy, mundurowi przypomnieli również o zasadach obowiązujących na drodze i w podróży.

  • policjant, strażak i dzieci na sali gimnastycznej szkoły, policjant prowadzi prelekcję
  • policjant i chłopiec ubrany w wyposażenia policyjne służące do ochrony ciała na zabezpieczeniach imprez masowych, hełm i kamizelkę
  • policjant i dwóch strażaków, prelekcja dla dzieci , dzieci siedzą tyłem do obiektywu na podłodze
  • policjant i chłopiec ubrany w wyposażenia policyjne służące do ochrony ciała na zabezpieczeniach imprez masowych, hełm i kamizelkę
  • dwóch policjantów podczas prelekcji w klasie, na zdjęciu widoczna głowa rudowłosej dziewczynki siedzącej w ławce tyłem do obiektywu
Powrót na górę strony