Aktualności

Policjanci uratowali seniorkę

Data publikacji 10.11.2022

Ratowanie życia i zdrowia jest priorytetem w codziennej służbie każdego policjanta. Niejednokrotnie szybkie i skuteczne działania pozwalają zapobiec tragedii. „Pomagamy i chronimy” to nie tylko hasło ale przede wszystkim misja, którą funkcjonariusze Policji wypełniają z dumą. Tym razem dowiedli tego policjanci z Krapkowic, którzy jako pierwsi byli na miejscu pożaru.

W miniony piątek (04.11) tuż przed godziną 10:00 dyżurny krapkowickiej komendy odebrał zgłoszenie o pożarze w jednym z mieszkań na terenie miasta. Funkcjonariusz natychmiast skierował tam policyjny patrol. Mundurowi dotarli na miejsce jeszcze przed przybyciem straży pożarnej.

Jak ustalili policjanci, w lokalu na drugim pietrze, z którego wydobywał się dym, miała przebywać kobieta w podeszłym wieku. Mundurowi bez chwili zawahania ruszyli jej na pomoc. Niestety drzwi  wejściowe były zamknięte a kobieta nie była w stanie ich otworzyć. Policjanci ustalili, że otwarte są drzwi balkonowe i do  mieszkania przedostali się z balkonu sąsiadującego lokalu. Natychmiast wyprowadzili z niego 88-letnią kobietę. Następnie gaśnicą samochodową zapobiegli rozprzestrzenianiu się ognia i ugasili pożar.

Dzięki natychmiastowej pomocy policjantów, seniorce nic się nie stało. Po raz kolejny, policjanci dowiedli, że pomagamy i chronimy. Codziennie stajemy w obliczu różnych zadań, które nie są łatwe. Jednak zgodnie ze słowami policyjnej roty „...strzeżemy bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia...”

Powrót na górę strony