Aktualności

Wyznaczono miejsce do kontroli autokarów

Data publikacji 12.07.2017

W związku z tym, że przybywa zgłoszeń z prośbami o kontrole autokarów wycieczkowych, policjanci z Krapkowic wyznaczyli specjalne miejsce do kontroli autokarów. To parking przy drodze krajowej K45 w Krapkowicach.

Do tej pory, w związku z licznymi zgłoszeniami o kontrole autokarów które trzeba było wykonać w jednym czasie w różnych miejscach powiatu krapkowickiego uczestnicy wycieczek czasami zbyt długo czekali na przyjazd policjantów. Teraz to kierowcy przed wyruszeniem w trasę z wycieczkami przyjadą do policjantów, na miejsce kontroli stanu technicznego, dokumentów czy trzeźwości kierowcy.

Do kontroli autokarów wyznaczono parking w ciągu drogi krajowej K45 w rejonie tz. baszty w Krapkowicach. Po przeprowadzonej kontroli kierowca z dokumentem potwierdzającym przeprowadzenie badań będzie mógł dalej kontynuować jazdę już z uczestnikami wycieczek.

Policjanci z krapkowickiej drogówki proszą rodziców i organizatorów wyjazdów o zgłaszanie kontroli z kilkudniowym wyprzedzeniem tak aby można było kontrole zaplanować w grafiku służb krapkowickich funkcjonariuszy.

Oczywiście, w wyjątkowych sytuacjach dalej będzie można przeprowadzać kontrole z miejsc wyjazdu uczniów szkół lub innych zorganizowanych wycieczek.

Przypominamy również, że każdy uczestnik zorganizowanej wycieczki, w trakcie podróży może w każdej chwili zgłosić interwencję policji, gdy będzie miał wątpliwości co do stanu technicznego pojazdu bądź stanu trzeźwości kierowcy.

Kontrole autokarów to jeden z pierwszych i bardzo istotny element bezpiecznych wakacji.

  • kontrola autokaru
Powrót na górę strony