Aktualności

Kolejny nietrzeźwy wyeliminowany z drogi

Data publikacji 18.06.2024

Nietrzeźwi na drogach są zagrożeniem nie tylko dla siebie samych, ale też dla innych użytkowników dróg. Dlatego policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców podczas kontroli drogowej. Tym razem mundurowi z Krapkowic zatrzymali 43-letniego kierowcę opla, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Informacja ta potwierdziła się. Mężczyzna w swoim organizmie miał ponad 2,5 promila. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Wczoraj (17.06), około godziny 7:00, funkcjonariusze przeprowadzali badania trzeźwości na opolskim odcinku autostrady A4. W pewnym momencie zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Za jego kierownicą znajdował się mężczyzna. Miał on problem z wysłowieniem się i utrzymaniem równowagi. Jak się okazało był kompletnie pijany.

Policjanci przebadali 43-latka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Na potwierdzenie ich przypuszczeń nie trzeba było długo czekać. Alkomat wskazał ponad 2,5 promila. Funkcjonariusze zakazali mu dalszej jazdy.

W związku z kierowaniem w stanie nietrzeźwości, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Oprócz tego, musi on liczyć się z przepadkiem swojego pojazdu, którego wartość wynosi kilkanaście tysięcy złotych. Za swój czyn odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo, mieszkańcowi Krapkowic grozi do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Apelujemy o rozsądek! Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Pamiętajmy, że często od nas samych, od naszej rozwagi i przezorności zależy nasze bezpieczeństwo!

Przypominamy, że kierowcy będący pod działaniem alkoholu lub innego środka odurzającego stanowią ogromne zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. Dlatego sami nie wsiadajmy za kierownicę po alkoholu, a kiedy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być nietrzeźwy zareagujmy. Być może nasza reakcja uratuje komuś zdrowie lub nawet życie!

Powrót na górę strony