Aktualności

Mali goście z wizytą w komendzie

Data publikacji 17.06.2024

Krapkowicka Policja gościła w piątek (14.06) u siebie kolejną grupę dzieci. Tym razem była to wizyta uczniów z PSP im. Jana Pawła II w Żywocicach. Dzieci zwiedziły budynek komendy, obejrzały pojazdy służbowe czy zobaczyły jak pracują funkcjonariusze tutejszej jednostki. Dodatkowo uczestniczyły w pogadance na temat bezpieczeństwa na wodzie w ramach akcji Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą i podczas zbliżających się wakacji.

W piątek (14.06) poza policjantami w krapkowickiej komendzie można było spotkać uśmiechnięte twarze tych najmłodszych uczniów szkoły podstawowej. 60 uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żywocicach, spotkało się z mundurowymi, w ramach zbliżających się wakacji.

Dzieci zostały oprowadzone po budynku, zobaczyły policjantów przy pracy, mogły przyjrzeć się z bliska pracy dyżurnego. Dzieci zajrzały do celi dla aresztantów, odwiedziły salę odpraw czy nasze policyjne psy. Miały również okazję zobaczyć wyposażenie policjanta oraz sprzęt jakim na co dzień dysponuje Policja. Wielką frajdą było również spędzenie paru chwil w policyjnym radiowozie.

Dodatkowo podczas wizyty dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w trakcie zabawy nad wodą, której na pewno nie zabraknie podczas zbliżających się wakacji, a to wszystko w ramach akcji Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą. Mundurowi przypomnieli także o tym co grozi w kontakcie z nieznajomymi osobami i jak niebezpieczne mogą być zabawy w miejscach nam nieznanych.

Radość na twarzach najmłodszych, wspaniała atmosfera oraz skupienie z jakim wysłuchały prelekcji, świadczyły, że spotkanie z funkcjonariuszami było dla nich sporym przeżyciem.

Bezpieczeństwo najmłodszych podczas ferii jest bardzo ważne. Wszyscy musimy o nie zadbać. Odpowiedzialność spoczywa na rodzicach, opiekunach oraz policjantach.

  • Mali goście z wizytą w komendzie
  • Mali goście z wizytą w komendzie
Powrót na górę strony