Aktualności

Nieletni ukradł skuter. Oddał go, ale nie uniknie odpowiedzialności

Data publikacji 11.06.2024

16-latek wykorzystał fakt, że jeden z mieszkańców jego wsi parkował swój pojazd na podjeździe i pod osłoną nocy ukradł go. Najwidoczniej złodzieja ruszyło sumienie, gdyż następnego dnia oddał go właścicielowi. Mieszkaniec gminy Strzeleczki pomimo zwrotu skutera, poniesie teraz odpowiedzialność za swój czyn i odpowie za kradzież.

Do dyżurnego krapkowickiej komendy wpłynęła informacja o kradzieży skutera z jednej z posesji w gminie Strzeleczki. Na miejsce zostali skierowani policjanci. Mundurowi szybko ustalili, że całe zdarzenie zarejestrował monitoring.

W toku dalszych czynności policjanci przejrzeli zapisy z kamer, które okazały się kluczowe w ustaleniu sprawcy kradzieży. Jak sie szybko okazało związek z tym przestepstwem miał  jeden z sąsiadów poszkodowanego.

Następnego dnia, podejrzewany przez policjantów 16-latek oddał skuter. Jak sam oświadczył, nie wie dlaczego tak postąpił, ale oddaje to co ukradł. W związku z popełnionym przestępstwem sprawa trafiła do sądu dla nieletnich. Pomimo zwrotu skradzionego mienia, nieletni odpowie za popełniony czyn. Niemniej jednak jego postępowanie i okazanie skruchy po kradzieży, może mieć wpływ na wymierzoną przez sąd karę.

Powrót na górę strony