Aktualności

Warsztaty o skutkach prowadzenia pojazdów „pod wpływem”

Data publikacji 07.06.2024

Warsztaty profilaktyczne mają za zadanie rozpoczynać dłuższy proces pozytywnych zmian z problemem alkoholowym i prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych. W Zespole Szkół Zawodowych Im. Piastów Opolskich w Krapkowicach odbyły się warsztaty mające za zadanie przybliżyć tematykę związaną z tym problemem.

Głównym celem warsztatów jest podniesienie świadomości w zakresie odpowiedzialnego kierowania pojazdami, w kontekście ogólnego bezpieczeństwa publicznego. Do celów szczegółowych zaliczyć można przedstawienie czynników ryzyka mających wpływ na sprawność kierowania pojazdami, poznanie zagrożeń i konsekwencji prawnych czy kształtowanie dobrych wzorców wśród przyszłych lub obecnych kierowców.

Warsztaty odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych Im. Piastów Opolskich w Krapkowicach. Prowadzone przez wykwalifikowaną, doświadczoną w pracy z kierowcami trenerkę Panią Joannę Gorzałkę. Przedstawione zostały trendy wypadków drogowych, wielowymiarowa analiza skutków takich wypadków, działanie alkoholu i innych środków psychoaktywnych na funkcjonowanie człowieka czy asertywność i samokontrola jako kluczowe czynniki bezpiecznej jazdy.

Forma warsztatów pozwala na przedstawienie założeń mniejszej grupie, dzięki czemu przekaz trafia bezpośrednio do zainteresowanych uczestników. W warsztatach wzięło udział około 50 uczniów szkoły, którzy już posiadają lub zaraz będą posiadać prawo jazdy.

  • Szkolenie
  • Szkolenie
  • Szkolenie
Powrót na górę strony