Aktualności

Kierował samochodem mając ponad 3 promile

Data publikacji 03.06.2024

Nietrzeźwi na drogach są zagrożeniem nie tylko dla siebie samych, ale też dla innych użytkowników dróg. Dlatego policjanci zawsze sprawdzają trzeźwość kierowców podczas kontroli drogowej. Tym razem mundurowi z Krapkowic zatrzymali 41-letniego kierowcę volkswagena, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Informacja ta potwierdziła się. Mężczyzna w swoim organizmie miał ponad 3 promile. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Wczoraj (2.06), około godziny 3:00, funkcjonariusze patrolując ulice Krapkowic zauważyli osobowego volkswagena, który poruszał się od lewej do prawej krawędzi jezdni. Natychmiast zatrzymali samochód do kontroli. Za jego kierownicą znajdował się mężczyzna. Miał on problem z wysłowieniem się i utrzymaniem równowagi. Jak się okazało był kompletnie pijany.

Policjanci przebadali 41-latka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Na potwierdzenie ich przypuszczeń nie trzeba było długo czekać. Alkomat wskazał ponad 3 promile w organizmie mężczyzny. Mieszkaniec Opolszczyzny twierdził, że nie pił alkoholu i że chce tylko dojechać do oddalonej o 20 kilometrów miejscowości. Funkcjonariusze zakazali mu dalszej jazdy.

W związku z kierowaniem w stanie nietrzeźwości, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Oprócz tego, musi on liczyć się z przepadkiem swojego pojazdu. Za swój czyn odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Apelujemy o rozsądek! Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Pamiętajmy, że często od nas samych, od naszej rozwagi i przezorności zależy nasze bezpieczeństwo!

Przypominamy, że kierowcy będący pod działaniem alkoholu lub innego środka odurzającego stanowią ogromne zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. Dlatego sami nie wsiadajmy za kierownicę po alkoholu, a kiedy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być nietrzeźwy zareagujmy. Być może nasza reakcja uratuje komuś zdrowie lub nawet życie!

  • Nietrzeźwy
Powrót na górę strony