Aktualności

Nietrzeźwy, bez uprawnień kierował pojazdem

Data publikacji 06.05.2024

Nietrzeźwi na drogach są zagrożeniem nie tylko dla siebie samych, ale przede wszystkim dla innych użytkowników dróg. Dlatego policjanci zawsze sprawdzają trzeźwość kierowców podczas kontroli drogowej oraz reagują na zgłoszenia świadków. Tym razem, dzięki takiej informacji mundurowi z Krapkowic zatrzymali 27-letniego kierowcę volkswagena. W jego organizmie znajdował się blisko promil alkoholu. Dodatkowo miał cofnięte uprawnienia. Pamiętajmy - nasza reakcja może uratować komuś życie!

Dnia 3.05, około godziny 0:20, dyżurny odebrał zgłoszenie o tym, że na jednej ze stacji paliw w Krapkowicach, miał zatrzymać się kierujący volkswagenem, który prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Informacja ta wpłynęła od jednej z osób, która miała być świadkiem tych wydarzeń.

We wskazany rejon natychmiast pojechali krapkowiccy funkcjonariusze. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 27-latek. Mężczyzna był wyraźnie nietrzeźwy. Badanie alkomatem tylko potwierdziło te przypuszczenia. W wydychanym powietrzu miał blisko promil alkoholu.

Funkcjonariusze sprawdzili podejrzewanego w policyjnym systemie. Okazało się, że nie powinien wsiadać za kierownicę nie tylko z powodu stanu swojej trzeźwości. 27-letni mieszkaniec naszego powiatu, decyzją starosty miał już wcześniej cofnięte uprawnienia.

Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i w sytuacji cofnięcia uprawnień zagrożona jest karą 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony