Aktualności

Spotykamy się z młodzieżą i omawiamy zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem

Data publikacji 22.04.2024

Krapkowiccy policjanci, przeszkoleni z zakresu cyberbezpieczeństwa, szeroko omówił współczesne zagrożenia związane z bezpiecznym korzystaniem z sieci Internet. Jakie niebezpieczeństwa płyną z sieci oraz jak chronić się przed atakami cyberprzestępców - na te i inne pytania odpowiedź usłyszeli uczniowie klas 5-8 Szkoły Podstawowej w Strzeleczkach.

Dzięki rozwojowi internetu, dostęp do informacji, kultury, edukacji, komunikowania i rozrywki jest dziś o wiele łatwiejszy niż jeszcze kilka lat temu. Rozwojowi sieci towarzyszą jednak również zagrożenia, dotykające głównie zwykłych użytkowników. Dlatego widząc konieczność informowania i przypominania społeczeństwu o czyhających zagrożeniach, prowadzimy również prelekcje wśród tych najmłodszych użytkowników sieci Internet.

Tego typu spotkanie odbyło się w piątek (19.04) w Szkole Podstawowej w Strzeleczkach w klasach 5-8. Podczas spotkania policjanci z zespołu ds. profilaktyki społecznej nieletnich i patologii, mł. asp. Joanna Daszkiewicz oraz asp. sztab. Łukasz Borończyk – nasi eksperci w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, szeroko przedstawili zagrożenia, ale i w jaki sposób bezpiecznie korzystać z internetu aby nie paść ofiarą jego dobrodziejstwa. Funkcjonariusze w celu zobrazowania co dzieje się z wysłaną przez kogoś wiadomością do wirtualnego świata, wykorzystali elementy z niedawno odbytego szkolenia o którym można przeczytać tutaj.

Oszustwa internetowe stanowią przeważającą grupę przestępstw, która w bardzo szybkim tempie się rozwija i ewoluuje w coraz bardziej złożone formy. Dlatego bardzo dokładnie omówione zostały aktualne zagrożenia, jakie mogą wynikać z niewłaściwego i nieświadomego korzystania z internetu. Na zakończenie spotkania eksperci przypomnieli jak poważne konsekwencje mogą mieć nieprzemyślane działania w sieci.

  • Spotkanie cyber
  • Spotkanie cyber
  • Spotkanie cyber
Powrót na górę strony