Aktualności

Bez prawa jazdy, z rozbitą szybą pędził z predkością 128km/h przez miejscowość

Data publikacji 20.03.2024

Policjanci ruchu drogowego z Krapkowic co dzień dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu. Ostatnio ich czujność wzbudził kierujący seatem, który jechał 128 km/h w obszarze zabudowanym. W trakcie kontroli okazało się, że to nie jedyne przewinienia jakich dopuścił się 29-latek. Jak się szybko okazało mężczyzna kierował pojazdem bez prawa jazdy, które stracił miesiąc temu za jazdę w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo szyba czołowa samochodu była rozbita. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Grozi mu kara wysokiej grzywny i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

16 marca, policjanci krapkowickiej drogówki patrolowali ulice powiatu. Chwilę po północy, w Nowym Dworze Prudnickim zauważyli kierującego seatem, który poruszał się zbyt szybko w obszarze zabudowanym. Pomiar prędkości wykazał aż 128 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50. Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli.

Za kierownicą seata siedział 29-letni mieszkaniec Głogówka. W trakcie kontroli okazało się, że nadmierna prędkość to nie jedyne przewinienie mężczyzny. W jego pojeździe była zbita szyba czołowa, za co funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny. Dodatkowo, mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania samochodami, ponieważ miesiąc temu stracił je za jazdę po alkoholu.

Teraz sprawą nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd. Za przekroczenie prędkości i kierowanie pomimo zatrzymania prawa jazdy grozi mu kara wysokiej grzywny i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Powrót na górę strony