Aktualności

Narkotyki - Zła Strona Medalu. Podsumowanie debaty

Data publikacji 18.03.2024

Narkotyki – Zła Strona Medalu była tematem Debaty Społecznej, która odbyła się 15 marca br. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Krapkowicach. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni uczniowie i mieszkańcy powiatu krapkowickiego oraz kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach. Głównym gościem był Pan Marek Łabudziński – specjalista w pracy z osobami uzależnionymi. Celem debaty było uświadomienie jak negatywny wpływ na zdrowie mają używki.

15 marca br. w Auli Zespołu Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach, odbyła się debata pt.: „Narkotyki – Zła Strona Medalu”. Organizatorami spotkania byli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach.

Spotkania tego rodzaju organizowane są cyklicznie, po to by konsultować z mieszkańcami tematy ważne – wynikające z bieżących spostrzeżeń oraz pracy policjantów. Ostatnia debata poświęcona była problemom wynikającym ze spożycia narkotyków. Celem debaty było uświadomienie zgromadzonym jak negatywny wpływ na organizm człowieka mają używki a także wypracowanie wspólnych metod działania, zmierzających do ograniczenia występujących zagrożeń.

Głównym gościem zaproszonym do wygłoszenia prelekcji był Pan Marek Łabudziński – psycholog społeczny, profilaktyk, specjalista terapii uzależnień, trener psychoedukacji, który przekazał w jaki sposób radzić sobie z problemami z narkotykami oraz jak mocno negatywny wpływ mają one na nasze zdrowie. Dodatkowo przytoczone zostały przykłady z jego rozmów z osobami uzależnionymi, z którymi ma bezpośredni kontakt.

Podsumowaniem debaty była dyskusja, podczas której nasz gość specjalny udzielał zebranym odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Ta część spotkania pozwoliła na zdiagnozowanie potrzeb społeczeństwa. W spotkaniu wzięło udział 85 osób.

  • Debata
  • Debata
  • Debata
Powrót na górę strony