Aktualności

8 kierowców straciło w weekend prawo jazdy

Data publikacji 12.03.2024

Po ostatnim weekendzie aż ośmiu kierowców pożegnało się na trzy miesiące ze swoim prawem jazdy. Policjanci na terenie powiatu krapkowickiego sprawdzali prędkość na głównych trasach dojazdowych, na których często dochodzi do zdarzeń drogowych. Niechlubną rekordzistką, która w miejscowości Ściborowice jechała 113 km/h na obowiązującej "pięćdziesiątce" była 54-letnia kobieta. Siedem z ujawnionych wykroczeń zakończono wysokimi mandatami i punktami karnymi, a w jednym przypadku policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Ostatni weekend, podczas którego panowały dobre warunki atmosferyczne sprawił, że kilku uczestników ruchu drogowego zapomniało o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na drodze. Aż 8 kierujących nadmiernie przekroczyło dopuszczalną prędkość, co spowodowało utratę uprawnień do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy. Siedmiu z nich zostało ukaranych wysokimi mandatami karnymi i punktami karnymi, a w jednym przypadku funkcjonariusze skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

8 marca w miejscowości Strzeleczki doszło do zatrzymania kierującego pojazdem mini, który przekroczył dopuszczalną prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. 24-latek jechał z prędkością 97 km/h, w miejscu, w którym obowiązuje 40 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł oraz 13 punktami karnymi. Dzień później, 9 marca, również w miejscowości Strzeleczki, kierujący oplem jechał 106 km/h. 43-latek został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł oraz 14 pkt karnymi.

Z kolei 10 marca aż 6 kierujących straciło swoje prawa jazdy za nadmiernie przekroczoną prędkość. Do tej niechlubnej grupy zalicza się 54-letnia kierująca oplem, która jechała z prędkością 113 km/h na obowiązującej "pięćdziesiątce". Kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 2000 zł oraz 14 punktami karnymi. Z kolei 47-letnia kierująca fordem podróżowała z prędkością 94 km/h na obowiązującej "czterdziestce". Jej konto zasiliło 13 punktów karnych, a mandat wyniósł 1500 zł. Tego samego dnia kierujący audi, 23-latek jechał w miejscowości Pietna z prędkością 105 km/h. W jego przypadku mandat również wyniósł 1500 zł oraz 13 pkt karnych.

Do ograniczeń prędkości nie zastosował się również 38-latek, który w Ściborowicach podróżował mercedesem o 54 km/h za szybko. Kolejnym kierującym, który tego dnia znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość był 23-latek, który volkswagenem jechał 101 km/h. Na obu męzczyzn nałożono mandat karny w wysokości 1500 zł oraz 13 punktów karnych.

Z kolei w Strzeleczkach 66-letni kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość, jadąc o 56 km/h za szybko. W jego przypadku funkcjonariusze skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Przypominamy, że główną przyczyną wypadków drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków panującyh na drodze oraz obowiązujących ograniczeń prędkości. Apelujemy o zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Drodzy kierowcy, noga z gazu!

Film Za szybko na obszarze zabudowanym

Opis filmu: Za szybko na obszarze zabudowanym

Pobierz plik Za szybko na obszarze zabudowanym (format mp4 - rozmiar 765.83 KB)

Pliki do pobrania

  • 210 B
    Transkrypcja z wideorejestratora
Powrót na górę strony