Aktualności

24 punkty karne w trakcie jednej kontroli drogowej

Data publikacji 04.03.2024

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 55-letnią kobietę, która kierując mercedesem znacznie przekroczyła prędkość. Dodatkowo, wyprzedzała inny pojazd na przejściu dla pieszych. Wrocławianka została ukarana mandatami na łączną kwotę 2 300 zł. Za popełnione wykroczenia otrzymała również 24 punkty karne. Drugi z kierujących tego samego dnia jadąc ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym stracił prawo jazdy. Na jego kontro trafiło 13 punktów karnych, policjanci ukarali go również mandatem karnym w kwocie 1500 zł. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Apelujemy o ostrożność na drodze!

Kilka dni temu, krapkowiccy policjanci z wydziału ruchu drogowego, zauważyli rozpędzonego mercedesa, którego kierująca za nic miała ograniczenie prędkości. 55-letnia kobieta poruszała się z prędkością 81 km/h na obowiązującej "pięćdziesiątce". Dodatkowo, mieszkanka Wrocławia wyprzedzała na przejściu dla pieszych. Zatrzymana do kontroli drogowej została ukarana mandatami na łączną kwotę 2 300zł, a jej konto zasiliły 24 punkty karne, tym samym wyczerpując limit punktowy. Każde kolejne popełnione wykroczenie drogowe spowoduje zatrzymanie prawa jazdy.

Drugim nieodpowiedzialnie zachowującym się kierującym tego dnia, był 42-letni mężczyzna. Kierujący samochodem marki kia podróżował z prędkością 102km/h na obowiązującej "pięćdziesiątce". Za popełnione wykroczenia mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz 13 punktami karnymi. Dodatkowo, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym mieszkańcowi powiatu prudnickiego funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Kierowco, pamiętaj! Przekraczając dopuszczalną prędkość stwarzasz realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. To właśnie prędkość jest jedną z głównych przyczyn tych najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Noga z gazu!

Film Mercedes.mp4

Opis filmu: Mercedes

Pobierz plik Mercedes.mp4 (format mp4 - rozmiar 3.45 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony