Aktualności

"WF z policjantem" w krapkowickim zespole szkół

Data publikacji 27.02.2024

Uczniowie klas III, IV i V z Zespołu Szkół im. Piastów Opolskich w Krapkowicach mieli okazję spróbować swoich sił na przygotowanej przez krapkowickich policjantów lekcji. Na zajęciach "WF z policjantem" pokazujemy młodzieży, jak wyglądają coroczne policyjne testy sprawności fizycznej oraz tor przeszkód z procedury doboru do służby. To także znakomita okazja, by porozmawiać o planach zawodowych i możliwości, jakie niesie ze sobą służba w Policji.

Krapkowiccy policjanci prowadzą działania informacyjne, dające możliwość poznania specyfiki i charakteru służby w Policji. „WF z policjantem” to projekt skierowany do uczniów szkół średnich. Dzięki temu mogą na własne oczy zobaczyć, jak w praktyce wygląda rekrutacja do służby.

W poniedziałek, 26 lutego, zajęcia sprawności fizycznej dla ewentualnych kandydatów do służby w Policji zorganizowaliśmy w Zespole Szkół Im. Piastów Opolskich w Krapkowicach. W zajęciach brali udział uczniowie III, IV i V klas szkoły średniej. Młodzież pod okiem policyjnego instruktora taktyki i technik interwencji pokonywała kolejne stawiane przez niego zadania fizyczne, co dało im możliwość sprawdzenia swojej wytrzymałości i sprawności. Taki próbny "egzamin" pozwala sprawdzić się i dopracować poszczególne elementy, które mogłyby wymagać poprawy.

Dodatkowo, podczas spotkania policjanci przekazywali młodzieży informacje na temat zasad rekrutacji i wymagań, jakie musi spełniać kandydat na policjanta. Szczegóły: Dobór do służby

Oprócz tego zachęcaliśmy do skorzystania z możliwości wzięcia udziału w próbnym teście sprawności fizycznej, który odbywa się w Zespole Szkół Im. Piastów Opolskich w Krapkowicach, ul. Zamkowa 5. O terminach tych zajęć i godzinie na bieżąco informujemy na naszej stronie oraz w naszych mediach społecznościowych Facebook Policja Krapkowice

Film Wf z policjantami

Opis filmu: Wf z policjantami

Pobierz plik Wf z policjantami (format mp4 - rozmiar 14.17 MB)

Pliki do pobrania

  • 269 B
    Transkrypcja wf z policjantami
Powrót na górę strony