Aktualności

Tragiczny wypadek w Zdzieszowicach

Data publikacji 26.02.2024

Dzisiaj, w godzinach nocnych na ulicy Chrobrego w Zdzieszowicach, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem Suzuki nie dostosowując prędkości do warunków panujących na drodze najechał na krawężnik, a następnie uderzył w metalową barierę i żywopłot . Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń ciała, 52-letni mężczyzna zmarł. Apelujemy o bezpieczną i ostrożną jazdę!

Do tego wypadku doszło dzisiaj (26.02) tuż po godzinie 2:00 w nocy, w Zdzieszowicach na ulicy Chrobrego. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że 52-letni kierujący motocyklem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, najechał na krawężnik, a następnie uderzył w metalową barierę oddzielającą chodnik od jezdni, kończąc swoją podróż na żywopłocie.

Pomimo podjęcia działań ratowniczych przez 27-letniego świadka całego zdarzenia, kierujący Suzuki w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Jak się później okazało, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu jednośladem. Teraz funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniać przyczyny wypadku.

Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy: Każdy uczestnik ruchu drogowego jest obowiązany do zachowania ostrożności, polegającej na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu swojego zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie.

Pamiętajmy! Jeździć należy bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków – natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Warto też zwiększyć odstęp pomiędzy pojazdami. Ważne jest również, aby za kierownicę wsiadać zawsze wypoczętym. Zmęczenie powoduje, że nasza koncentracja jest znacznie osłabiona, a reakcje opóźnione. Chwila nieuwagi może kosztować zdrowie, a nawet życie.

Powrót na górę strony