Aktualności

Dynamiczne zatrzymanie na ulicach Krapkowic - w bagażniku kradziony towar

Data publikacji 06.02.2024

Finałem śledztwa kryminalnych było dynamiczne zatrzymanie na ulicach Krapkowic. Policjanci dowiedzieli się, że podejrzewani przez nich mężczyźni mogą przewozić skradziony towar. Natychmiast ruszyli sprawdzić swoje przypuszczenia. Interwencja nie należała do łatwych - zatrzymani byli powiązani ze światem przestępczym, jeden z nich odsiadywał już wyrok. Ustalenie kryminalnych potwierdziły się. 42 i 46-latek odpowiedzą teraz za kradzieże i włamania. W śledztwie pojawia się także wątek narkotykowy.

Pod koniec 2023 roku krapkowiccy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży kabli z zakładów i firm na terenie powiatu. Wyjaśnieniem tych spraw i ustaleniem osób odpowiedzialnych zajęli się kryminalni. Funkcjonariusze zbierali i łączyli ze sobą wszelkie informacje oraz ślady, które mogły doprowadzić ich na trop przestępców. Gdy w styczniu 2024 roku miała miejsce kolejna kradzież, policjanci wiedzieli już znacznie więcej. Dodatkowe ślady i dowody pozostawione na miejscu przestępstwa pozwoliły na wytypowanie podejrzewanych mężczyzn.

Praca kryminalnych przyniosła efekty. Policjanci ustalili, że związek z tym zdarzeniem miało dwóch mieszkańców Gogolina. Gdy śledczy dowiedzieli się, że mogą oni właśnie przewozić skradziony towar, natychmiast ruszyli, aby zatrzymać ich z dowodem świadczącym o przestępstwie. Mężczyźni w wieku 42 i 46-lat zostali zatrzymani podczas przemieszczania się przywłaszczonym wcześniej autem. Jakby tego było mało, kierujący nim 46-latek nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 42-latkowi 11 zarzutów, m.in. kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz posiadania narkotyków. Mężczyzna w swoim mieszkaniu miał prawie 10 gramów amfetaminy. Grozi mu do 10 lat więzienia. 46-letni mieszkaniec Gogolina usłyszał 9 zarzutów. Będzie musiał się liczyć z wyższą karą, ponieważ będzie odpowiadał przed sądem w warunkach recydywy. W jego przypadku kara może wynieść nawet 15 lat pozbawienia wolności.
Straty wszystkich poszkodowanych przestępczym procederem kradzieży i włamań wyniosły blisko 90 tysięcy złotych. Sprawa na charakter rozwojowy. Policjanci sprowadzają, czy mężczyźni mają na swoim koncie więcej przestępstw.

  • Kable
  • Kable

Film film policja krapkowice

Opis filmu: film policja krapkowice

Pobierz plik film policja krapkowice (format mp4 - rozmiar 31.24 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony