Aktualności

Zatrzymany 36-latek chciał życ z kradzieży

Data publikacji 18.01.2024

Krapkowiccy policjanci zatrzymali 36-latka, który notorycznie okradał miejscowe sklepy. W jego zainteresowaniu był głównie alkohol, kosmetyki oraz sprzęt elektroniczny. Swój proceder rozpoczął w sierpniu ubiegłego roku. Miał być to jego sposób na życie - policjanci udowodnili mu, że z przestępstw uczynił sobie stałe źródło dochodu. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży i przyznał się do winy. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Pierwsze zgłoszenie związane z kradzieżami drogich produktów krapkowiccy policjanci otrzymali w sierpniu 2023 roku. Kolejne takie przestępstwa były cyklicznie zgłaszane przez pracowników sklepów. Policjanci nabrali podejrzeń, że stoi za nimi jedna osoba. Podobny był sposób działania i target - drogie produkty, od elektroniki po kosmetyki i alkohole.

Przypuszczenia kryminalnych okazały się słuszne. Zebrany materiał dowodowy doprowadził policjantów do podejrzewanej osoby. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna przez kilka miesięcy swojej działalności dokonał kradzieży na niemal 10 000 złotych. Usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Dodatkowo kryminalni udowodnili mu, że z przestępstw uczynił sobie stałe źródło dochodu. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony