Aktualności

Akademia Bezpieczeństwa w naszym powiecie – zobacz wideo

Data publikacji 14.12.2023

Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU pojawiła się również i w naszym powiecie. Jej przedstawiciele odwiedzili nasz powiat 13 i 14 grudnia br. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z różnych zakątków Polski. Przy udziale krapkowickich policjantów kompleksowo przygotowaliśmy dzieci i młodzież w zakresie dbania o swoje bezpieczeństwo na drodze. To już 9 edycja akcji w ciągu ostatnich lat.

W każdej szkole odwiedzonej przez zespół Akademii Bezpieczeństwa, jej uczniowie biorą udział w zajęciach poświęconych prawidłowemu uczestnictwu w ruchu drogowym, odpowiedniemu reagowaniu w sytuacjach zagrożenia oraz umiejętności niesienia pomocy przedmedycznej. Zajęcia warsztatowe, przygotowane pokazy oraz specjalnie opracowane inscenizacje teatralne zaciekawiły młodych uczestników, a dzięki uczestniczącym w całym przedsięwzięciu funkcjonariuszom krapkowickiej policji dowiedzieli się jak na co dzień bezpiecznie poruszać się swoimi rowerami.

Dotychczas w akcji wzięło udział ponad 100 szkół podstawowych z całego kraju, z małych miejscowości. W miejscach tych szczególnie istotne są zasady bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa ruchu drogowego.13 i 14 grudnia br. w Strzeleczkach oraz Zielinie, Akademia Bezpieczeństwa zapewniła kompleksowe zajęcia edukacyjne, z udziałem funkcjonariuszy Policji z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach. W realizacji projektu wzięli udział również ratownicy medyczni oraz wykwalifikowani animatorzy.

W zajęciach wykorzystywane były nowoczesne maszyny i sprzęty, takie jak symulatory wypadków, a przekaz dla najmłodszych uczniów kreowany jest za pomocą inscenizacji teatralnych, w wykonaniu profesjonalnych aktorów. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z wczorajszego spotkania oraz zachęcamy do zobaczenia krótkiego nagrania wideo.

  • Akademia Bezpieczeństwa
  • Akademia Bezpieczeństwa
  • Akademia Bezpieczeństwa
  • Akademia Bezpieczeństwa
  • Akademia Bezpieczeństwa
  • Akademia Bezpieczeństwa

Film Akademia Bezpieczeństwa

Opis filmu: Akademia Bezpieczeństwa

Pobierz plik Akademia Bezpieczeństwa (format mp4 - rozmiar 14.07 MB)

Pliki do pobrania

  • 755 B
    Akademia Bezpieczeństwa transkrypcja
Powrót na górę strony