Aktualności

Sportowe spotkania z krapkowickimi licealistami

Data publikacji 26.09.2023

W minionym tygodniu odwiedzaliśmy uczniów Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach. Spotkania te odbyły się w ramach zajęć wychowania fizycznego. Celem takiej formy ich realizacji było zachęcenie młodzieży do zdrowego stylu życia i uprawiania sportu. Z uczniami rozmawialiśmy również o służbie w Policji i warunkach rekrutacji jakie należy przejść wybierając mundurową ścieżkę zawodową. Licealiści mogli także spróbować swoich sił, pokonując elementy toru sprawności fizycznej, który jest właśnie jednym z etapów rekrutacji.

W minionym tygodniu odwiedzaliśmy uczniów Liceum Ogólnokształcące im. J. Kilińskiego w Krapkowicach. Spotkania z młodzieżą zorganizowaliśmy po to aby zachęcić młodych ludzi do zdrowego stylu życia i uprawiania sportu. Ponadto była to także doskonała okazja by przybliżyć młodzieży jak wygląda codzienność w mundurze. Mówiliśmy o służbie w różnych pionach formacji. Opowiedzieliśmy co należy do obowiązków każdego funkcjonariusza i czym jest hierarchia w służbie.

Uczestnicy mieli możliwość dowiedzieć się jakie wymagania muszą spełniać kandydaci na przyszłych policjantów oraz gdzie i jakie dokumenty powinni złożyć. Zaprezentowaliśmy etapy postępowania kwalifikacyjnego i opowiedzieliśmy słuchaczom na czym polega kurs podstawowy dla policyjnych kadetów.

Przybliżyliśmy również jaki zasób wiedzy sprawdza test i pokazaliśmy jak wygląda egzamin sprawności fizycznej. Młodzież po przeprowadzonej rozgrzewce, mogła spróbować swoich siał, na przygotowanych specjalnie dla nich elementach toru sprawności fizycznej. Ponadto funkcjonariusz prowadzący zajęcia sportowe, na swoim przykładzie, opowiedział jak można łączyć pasję sportu ze służbą w Policji.

Rynek pracy oferuje wiele ciekawych ofert młodym ludziom rozpoczynającym swoją drogę zawodową. Policja natomiast oferujemy stałą ciekawą i pełną nowych doświadczeń służbę.  Pracę dającą stabilizację finansową oraz możliwość rozwoju i awansu. Dlatego zachęcamy wszystkich, którzy chcieli by spróbować swoich sił w formacji mundurowej aby pomagać ludziom i strzec bezpieczeństwa swojej ojczyzny, do złożenia dokumentów.

  • policjant i dziewczyna pokonująca tor sprawności fizycznej
  • policjant i dziewczyna rzucająca piłką lekarską
  • policjantka podczas rozmowy z uczniami
  • policjant i biegnący chłopak
  • uczniowie na sali gimnastycznej
  • policjant układający piłki lekarskie
Powrót na górę strony