Aktualności

Kradli skutery „dla zabawy” – zostali już zatrzymani

Data publikacji 31.08.2023

Już kilka dni od otrzymania zawiadomienia, zdzieszowiccy śledczy ustalili i zatrzymali trzech młodych mężczyzn. 17-latkowie podejrzewani są o kradzież trzech motorowerów. Młodzieńcy kradli skutery „dla zabawy” po to, aby na nich pojeździć, a następnie je porzucali. Pokrzywdzeni swoje straty oszacowali na blisko 5 000 złotych. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Podejrzani mieszkańcy gminy Zdzieszowice usłyszeli już zarzuty, grozi im teraz kara nawet do 5 lat więzienia.

W minionym tygodniu, do zdzieszowickich i krapkowickich kryminalnych docierały informacje o kradzieżach motorowerów. Do tych przestępstw miało dochodzić na terenie Zdzieszowic, na parkingach, w rejonach bloków mieszkalnych. Pokrzywdzeni wartość skradzionych jednośladów oszacowali na blisko 5000 złotych.

Sprawą zajęli się zdzieszowiccy śledczy. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i przesłuchali poszkodowanych. Zebrany materiał dowodowy oraz pomoc jednego z poszkodowanych, pozwoliły operacyjnym na wytypowanie sprawców. Już po kilku dniach od otrzymania zawiadomienia, zatrzymali podejrzewanych. Okazali się nimi trzej 17-letni mieszkańcy gminy Zdzieszowice.

Jak ustalili policjanci, młodzi mężczyźni ukradli trzy skutery „dla zabawy”, po to aby nimi pojeździć. Następnie, kiedy jednoślady w wyniku niewłaściwego użytkowania uległy zniszczeniu, postanowili je porzucić. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Grozi im teraz kara nawet do 5 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony