Poszukiwany 4 listami gończymi - trafił do zakładu karnego - Aktualności - KPP Krapkowice

Aktualności

Poszukiwany 4 listami gończymi - trafił do zakładu karnego

Data publikacji 13.04.2021

Policjanci ze Zdzieszowic zatrzymali mężczyznę poszukiwanego czterema listami gończymi. Jak ustalili śledczy, ukrywał się on w tym czasie poza granicami kraju. Przestępca był ścigany przez Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu i Strzelcach Opolskich oraz przez Prokuraturę Rejonową w Opolu. Mężczyzna poszukiwany był za posiadanie i udostępnianie narkotyków, kradzież oraz ucieczkę z miejsca zatrudnienia poza terenem zakładu karnego.

Zdzieszowiccy kryminalni zatrzymali 37-latka, za którym zostały wydane 4 listy gończe. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu i Strzelcach Opolskich oraz przez Prokuraturę Rejonową w Opolu. Miał on do odbycia karę więzienia za posiadanie i udostępnianie narkotyków, kradzież oraz ucieczkę z miejsca zatrudnienia poza terenem zakładu karnego. Mieszkaniec gminy Zdzieszowice, przed wymiarem sprawiedliwości, od kilku lat ukrywał się za granicą.

Funkcjonariusze uzyskali informację o powrocie poszukiwanego do kraju. Śledczy natychmiast pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny. Mundurowym drzwi otworzyła kobieta, która przekonywała policjantów, że 37-latka nie ma w domu. Jej informacje nie brzmiały jednak dla policjantów wiarygodnie, dlatego przystąpili do przeszukania domu.

Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. W trakcie czynności zauważyli, że poszukiwany ucieka przez okno. Policjanci natychmiast podjęli pościg. 37-latek oddalał się w kierunku pobliskiego lasu, jednak już po chwili został zatrzymany.

Mężczyzna trafił do zakładu karnego, gdzie odbywa zasądzoną wcześniej karę.