KPP Krapkowice

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Krapkowiccy policjanci zabezpieczą 77. edycję Tour de Pologne

  77. Tour de Pologne to największe wydarzenie kolarskie w Polsce. Na terenie naszego powiatu wyznaczono drugi etap wyścigu. Mundurowi na całej trasie przejazdu kolarzy zadbają o bezpieczeństwo zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym podczas tego sportowego wydarzenia. Kolarskie zmagania na terenie naszego powiatu odbędą się 6 sierpnia 2020 r.

 2. Zostań policjantem i pomagaj innym

  Służba w Policji to zaszczyt i odpowiedzialność. Doświadczenie pracy w stanie epidemii, pokazuje wymagania, jakie stawiane są przed każdym policjantem. Teraz możesz zostać jednym z nas, a pierwszym krokiem jest złożenie niezbędnych dokumentów. Zapoznaj się z kolejnymi etapami rekrutacji.

 3. Uważajcie na sms-y z załączonymi linkami do płatności

  Mieszkaniec powiatu krapkowickiego otrzymał sms-a z informacją o konieczności dopłaty 1,49 zł do kosztów doręczenia przesyłki. W wiadomości znajdował się również link do strony internetowej banku. Po kliknięciu na niego mężczyzna został przekierowany na fałszywą stronę banku, przez co oszuści uzyskali dostęp do konta jego i konta jego partnerki. Kobieta straciła 6 000 złotych. W każdym przypadku, gdy chodzi o pieniądze, pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania. Nie wchodźmy na dołączone do wiadomości linki i nie logujmy się przez nie na swoje konto bankowe.

 4. Gotowi by pomóc w każdej chwili

  Niezwykłą wrażliwością na los drugiego człowieka wykazali się policjanci krapkowickiej drogówki. Sierż. sztab. Krzysztof Rejman i sierż. Paweł Mucha zostali docenieni przez internautów, po tym jak pomogli potrzebującemu mężczyźnie. 63-latek przy panującej wysokiej temperaturze, leżał w jednym z przydrożnych rowów drogi krajowej 45. Mężczyzna był osłabiony, głodny i spragniony. Mundurowi podarowali mu jedzenie i wodę. Sami nikomu nie wspomnieli o swoim dobrym uczynku, ale do komendanta zaczęły wpływać pochwały ich postawy.

 5. Samoobsługowy alkomat w krapkowickiej jednostce

  Komendant Powiatowy Policji w Krapkowicach podinsp. Józef Chudoba podpisał umowę z Gminą Krapkowice reprezentowaną przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Umowa dotyczyła użyczenia alkomatu samoobsługowego Polimer oraz urządzenia mobilnego Alco-Sensor typu FST. Alkomaty zostały zakupiony ze środków Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Z urządzenia może skorzystać bezpłatnie każdy kierowca, który chce sprawdzić swój stan trzeźwości przed rozpoczęciem jazdy. Jest to kolejny krok, który ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu krapkowickiego.

 6. Dla uczestników zdarzeń drogowych. Wniosek o wydanie zaświadczenia

  Każdy uczestnik kolizji, wypadku drogowego na miejscu zdarzenia powinien przekazać pozostałym swoje dane personalne oraz dane ubezpieczyciela i numer polisy ubezpieczeniowej pojazdu. Jeśli z różnych przyczyn nie można tego uczynić, informacje tego rodzaju otrzyma ustnie od policjanta likwidującego zdarzenie drogowe. Jeżeli i to nie będzie możliwe, wówczas uczestniczący w kolizji, wypadku drogowym może otrzymać pisemne informację w formie zaświadczenia zawierającego dane wskazane w art. 44 ust. 1 pkt. 4 ustawy Prawo o ruchu drogowym na zasadach określonych w art. 217 Kodeksu Postępowania Administracyjnego.

 7. Bezpieczne wakacje to szczęśliwe wakacje

  Krapkowiccy policjanci od początku wakacji spotykają się z dziećmi w ramach akcji „Bezpieczne i aktywne wakacje”. Gospodarzem kolejnych wakacyjnych spotkań z udziałem policjantów była Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Strzelnica Sportowa w Krapkowicach. Mundurowi przypomnieli dzieciom jakich zasad należy przestrzegać, aby nie narazić się na niebezpieczeństwo podczas letnich kąpieli, prac polowych czy codziennego poruszania się po drodze.

 8. Nietrzeźwi na drogach naszego powiatu

  We wtorek, dwóch nietrzeźwych kierowców wpadło w ręce mundurowych na drogach powiatu krapkowickiego. Rekordzistą okazał się 67-letni motorowerzysta. Mężczyzna w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Z kolei inny niechlubny amator "podwójnego gazu" wsiadł za kierownicę osobowego forda, mając ponad 1, 5 promila. To mieszkaniec gminy Gogolin. Zatrzymani, muszą się teraz liczyć z karą do dwóch lat więzienia, grzywną i sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Znakowanie rowerów
Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie
Wniosek udział w zdarzeniu drogowym
Punkt kontroli autobusów