KPP Krapkowice

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Jechał rowerem po autostradzie A4

  Nietypową interwencję przeprowadzili w miniony piątek krapkowiccy policjanci. Autostradą A-4, „pod prąd” jechał rowerzysta. Kiedy nietrzeźwy mieszkaniec Gogolina, zorientował się, że jedzie w złym kierunku, wziął rower "pod pachę" i przeszedł na drugą stronę jezdni. Tam kontynuował swoją podróż. 31-latek mając blisko promil alkoholu w organizmie, jechał do swojej dziewczyny. Szybkie działanie służb zapobiegło realnemu zagrożeniu dla niego i innych uczestników ruchu drogowego.

 2. Podejrzany o kradzież roweru usłyszał zarzut

  Policjanci z Gogolina zatrzymali 19-latka podejrzanego o kradzież. Mężczyzna, widząc pozostawiony na terenie dworca PKP rower, wykorzystał okazję i go zabrał. Pokrzywdzony straty wycenił na 1000 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Teraz grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

 3. Twoje światła to nasze bezpieczeństwo

  Na początku października Policja rozpoczęła ogólnopolską kampanię pn. ,,Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Jej celem jest zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Stan techniczny naszego samochodu to podstawowy element bezpiecznej podróży. Prawidłowo ustawione światła to lepsza widoczność i większe bezpieczeństwo dla uczestników ruchu. Poniżej przedstawiamy punkty stacji diagnostycznych, z terenu naszego powiatu, gdzie będzie można nieodpłatnie sprawdzić światła swojego pojazdu.

 4. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w 2020 roku

  Od początku działania KMZB otrzymaliśmy od mieszkańców powiatu krapkowickiego ponad 1600 zgłoszeń. Na każde takie zgłoszenie reagują policjanci - dzielnicowi, ruchu drogowego lub patrolu interwencyjnego. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje cały czas. Dzięki tej aplikacji, każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy.

 5. Krapkowiccy policjanci egzekwują przepisy związane ze stanem epidemii

  10 października weszły w życie nowe obostrzenia związane z pandemią wirusa Covid-19. Ponownie przebywając w przestrzeni publicznej mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa. W walce z rozprzestrzeniającą się epidemią, policjanci kontrolują czy mieszkańcy powiatu krapkowickiego stosują się do wprowadzonych zakazów i obowiązków. Większość z nich odpowiedzialnie podchodzi do wprowadzonych obostrzeń. Niestety, zdarzają się sytuacje, w których funkcjonariusze muszą interweniować wobec osób, które je lekceważą. Bądźmy odpowiedzialni - zasłaniajmy usta i nos.

 6. Odpowie za kradzieże, włamania i posiadanie narkotyków

  Kryminalni ze Zdzieszowic zatrzymali 21-latka podejrzewanego o kradzieże, włamania i posiadanie narkotyków. Do tych zdarzeń dochodziło w maju i lipcu br. Łupem mężczyzny padały elektronarzędzia, sprzęt sportowy, paliwo oraz konsola do gier. Pokrzywdzeni starty wycenili na blisko 2500 złotych. Dodatkowo podczas zatrzymania mężczyzny, policjanci w jego pojeździe znaleźli ponad 50 gramów marihuany. Mieszkaniec gminy Zdzieszowice usłyszał już zarzuty. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

 7. Święto Policji

  Powiatowe obchody Święta Policji w Krapkowicach wyjątkowo odbyły się w auli Zespołu Szkól Zawodowych im. Piastów Opolskich. Policjanci otrzymali wyróżnienia, nagrody i awanse na wyższe stopnie służbowe. W obchodach Święta Policji oprócz miejscowych samorządowców uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu inspektor Rafał Stanisławski.

 8. Zostań policjantem i pomagaj innym

  Służba w Policji to zaszczyt i odpowiedzialność. Doświadczenie pracy w stanie epidemii, pokazuje wymagania, jakie stawiane są przed każdym policjantem. Teraz możesz zostać jednym z nas, a pierwszym krokiem jest złożenie niezbędnych dokumentów. Zapoznaj się z kolejnymi etapami rekrutacji.