KPP Krapkowice

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Akcja „Znicz 2019” – nie było bezpiecznie

  Potrącenie pieszej, „czołówka” oraz wypadek po wtargnięciu na drogę zwierzęcia. W ramach prowadzonej przez policjantów z Krapkowic akcji „Znicz” aż 5 osób zostało poszkodowanych w wypadkach drogowych. To nie był bezpieczny weekend na drogach powiatu krapkowickiego.

 2. Odpowiedzą za kradzież papierosów

  Kryminalni z Krapkowic ustalili dwóch 28-latków podejrzanych o kradzież. Zdarzenie miało miejsce w we wrześniu ubiegłego roku. Mężczyźni po odwróceniu uwagi z zaplecza sklepu skradli papierosy. Pokrzywdzona straty wyceniła na ponad 2500 złotych. Jeden z mężczyzn usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Teraz grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 3. Nagroda dla laureatki konkursu ze Zdzieszowic wręczona!

  Komendant Powiatowy Policji w Krapkowicach podinsp. Józef Chudoba uroczyście wręczył nagrodę dla jednej z laureatek konkursu literackiego dla klas I-III szkół podstawowych pn. „Rymowanka – Zachęcanka”. Bogusława Kura ze Zdzieszowic reprezentowała Opolszczyznę w finale ogólnopolskim konkursu zorganizowanego przez Biuro Ruchu Drogowego KGP w Warszawie.

 4. W czasie świąt nie jeździmy na pamięć!

  Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, wielu z nas wybierze się na cmentarz, żeby odwiedzić groby bliskich. Nie zapominajmy jednak o swoim bezpieczeństwie i o zmianach w organizacji ruchu drogowego w rejonie cmentarzy. Policjanci przypominają – nie jeździmy na pamięć. Pamiętajmy także o odblaskach, dzięki nim, będziemy widoczni na drodze.

 5. Na drodze uważajmy na zwierzęta

  Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów oraz pól i łąk, gdzie na drogę mogą wychodzić dzikie zwierzęta. W ostatnim czasie odnotowano bowiem zwiększoną liczbę kolizji pojazdów ze zwierzyną leśną. Bezpośrednie zderzenie, niekontrolowany manewr czy gwałtowne hamowanie to sytuacje wyjątkowo niebezpieczne.

 6. Akcja „Prędkość”

  Wczoraj funkcjonariusze krapkowickiego ruchu drogowego prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Akcja realizowana na terenie całego kraju. Pomimo ostrzeżeń i apeli o bezpieczną jazdę znów „posypały” się mandaty. Policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 7. Wśród policjantów - najszybszy

  Blisko 150 zawodników uczestniczyło w II Biegu Przyjaźni i XVII Biegu Służb Mundurowych w Głuchołazach. Wśród sportowców oprócz policjantów byli także przedstawiciele Wojska, Straży Granicznej, Służby Więziennej i Straży Pożarnej. Najszybszym policjantem garnizonu opolskiego został funkcjonariusz krapkowickiej drogówki st. sierż. Krzysztof Rejman.

 8. Zapraszamy na konferencje

  W ramach programu „Razem Bezpieczniej” policjanci z Krapkowic wspólnie z Gminą Krapkowice w trosce o bezpieczeństwo seniorów, organizują otwartą konferencję poświęconą bezpieczeństwu osób starszych. W ramach spotkania funkcjonariusze oraz zaproszeni goście, bankowcy zaprezentują aktualne zagrożenia wynikające z działalności oszustów, "fałszywych wnuczków" oraz będą zwracali uwagę na nieuczciwe praktyki konsumenckie i finansowe. Konferencja rozpocznie się 26 września br. o godzinie 11.00. w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Mickiewicza 3 w Krapkowicach.

Znakowanie rowerów
Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie
Wniosek udział w zdarzeniu drogowym
Punkt kontroli autobusów