KPP Krapkowice

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Wśród policjantów - najszybszy

  Blisko 150 zawodników uczestniczyło w II Biegu Przyjaźni i XVII Biegu Służb Mundurowych w Głuchołazach. Wśród sportowców oprócz policjantów byli także przedstawiciele Wojska, Straży Granicznej, Służby Więziennej i Straży Pożarnej. Najszybszym policjantem garnizonu opolskiego został funkcjonariusz krapkowickiej drogówki st. sierż. Krzysztof Rejman.

 2. Rozstrzygnięto konkurs na najlepszego dzielnicowego Opolszczyzny

  Asp. sztab. Piotr Jagoda-Turiański z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach został zwycięzcą II etapu eliminacji Ogólnopolskich Zawodów dla Policjantów Dzielnicowych ,,Dzielnicowy Roku”. Z kolei najlepszym kierownikiem rewiru dzielnicowych został st. asp. Tomasz Skawiński z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie. Zwycięzcy będą reprezentować Opolszczyznę w ogólnopolskim finale zawodów w Katowicach.

 3. Święto Policji w Krapkowicach

  24 lipca 2019 r. mija 100 lat od powołania Państwowej Policji. Na pamiątkę uchwalonej przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy, współczesna Policja corocznie obchodzi swoje święto. Jest to znakomita okazja do przypomnienia, jak wygląda służba w szeregach tej formacji, a także do przyznania mundurowym awansów, nominacji oraz wręczenia wyróżnień, podziękowań i życzeń.

 4. Wypadki z busami

  Nie zauważył znaków ostrzegawczych na remontowanym odcinku autostrady - dachował. Prawdopodobnie „złapał” pobocze - dachował. To skutki wypadków drogowych z udziałem busów do których doszło w ostatnich dniach na terenie powiatu krapkowickiego. Wyjaśnianiem przyczyn i okoliczności wypadków zajmują się kryminalni z Krapkowic.

 5. Dla uczestników zdarzeń drogowych. Wniosek o wydanie zaświadczenia

  Każdy uczestnik kolizji, wypadku drogowego na miejscu zdarzenia powinien przekazać pozostałym swoje dane personalne oraz dane ubezpieczyciela i numer polisy ubezpieczeniowej pojazdu. Jeśli z różnych przyczyn nie można tego uczynić, informacje tego rodzaju otrzyma ustnie od policjanta likwidującego zdarzenie drogowe. Jeżeli i to nie będzie możliwe, wówczas uczestniczący w kolizji, wypadku drogowym może otrzymać pisemne informację w formie zaświadczenia zawierającego dane wskazane w art. 44 ust. 1 pkt. 4 ustawy Prawo o ruchu drogowym na zasadach określonych w art. 217 Kodeksu Postępowania Administracyjnego.

 6. "Poszkodowany” w wyniku rozboju sam usłyszał zarzuty

  Do 8 lat więzienia może grozić 33-letniemu mieszkańcowi Łodzi. Mężczyzna podejrzany jest o zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie i składanie fałszywych zeznań. Na komisariacie policji zgłosił rozbój, kradzież samochodu i pobicie przez nieznanych mężczyzn. Jak wynika z ustaleń kryminalnych ze Zdzieszowic, ta historia została zmyślona.

 7. Atak na mieszkańców Krapkowic

  Nazywam się „Patryk Kołodziej” i jestem policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach, Pani/Pana konto jest zagrożone ale nad wszystkim czuwamy… Prawdziwi policjanci ostrzegają – to OSZUST!!!

 8. Pożegnanie Komendanta

  W Komendzie Powiatowej Policji w Krapkowicach odbyło się uroczyste pożegnanie pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Krapkowicach mł. insp. Marcina Górnego. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służb, pracownicy cywilni oraz policjanci i kadra kierownicza krapkowickiej jednostki policji.

Znakowanie rowerów
Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie
Wniosek udział w zdarzeniu drogowym
Punkt kontroli autobusów