Odpowiedzą za posiadanie narkotyków - Aktualności - KPP Krapkowice

Aktualności

Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

Data publikacji 26.03.2021

Nawet do 3 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, których kilka dni temu zatrzymali krapkowiccy kryminalni. Mieszkańcy powiatu krapkowickiego podejrzani są o posiadanie środków odurzających. Mundurowi w samochodzie 39-letniego mężczyzny znaleźli woreczek z amfetaminą, a w jego domu marihuanę. Drugi z zatrzymanych, również posiadał narkotyki w swoim mieszkaniu. Podejrzani usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Teraz ich sprawą zajmie się sąd.

Śledczy z Krapkowic podejrzewali, że jeden z mieszkańców powiatu może posiadać przy sobie środki odurzające. Ich przypuszczenia potwierdziły się, gdy zatrzymali go do kontroli na jednym z parkingów w pobliżu drogi wojewódzkiej 423. Podczas przeszukania jego pojazdu, funkcjonariusze zabezpieczyli woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Następnie w miejscu jego zamieszkania znaleźli pudełko z suszem roślinnym. Badania narkotesterem potwierdziły, że jest to amfetamina i marihuana. Mężczyzna został zatrzymany.

Policjanci ustalili, że 39-latek nie działał sam. Skuteczna praca operacyjna doprowadziła do zatrzymania kolejnej osoby. To 38-letni mieszkaniec powiatu krapkowickiego. Mężczyzna w swoim mieszkaniu również posiadał środki odurzające. Podczas przeszukania mundurowi zabezpieczyli kolejne porcje amfetaminy i marihuany.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutu posiadania środków odurzających, do których się przyznali. Za swój czyn odpowiedzą teraz przed sądem.  Grozi im kara do 3 lat więzienia.