Grozili piłą łańcuchową - Aktualności - KPP Krapkowice

Aktualności

Grozili piłą łańcuchową

Data publikacji 18.03.2021

Nawet do 12 lat więzienia grozi 3 mieszkańcom powiatu krapkowickiego podejrzanym o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyźni, w wieku od 29 do 33 lat, mieli przykuć kajdankami do futryny i grozić piłą łańcuchową 23-latkowi, a następnie ukraść mu telefon komórkowy i inne przedmioty. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Teraz muszą się liczyć z karą do 12 lat więzienia.

Do tego zdarzenia doszło 5 marca br, w jednej z miejscowości w gminie Krapkowice. To wtedy 3 mężczyźni, przykuli kajdankami do futryny 23-latka. Następnie napastnicy użyli piły łańcuchowej by zastraszyć pokrzywdzonego i odebrać mu telefon komórkowy  oraz inne przedmioty należące do niego. 

Natychmiast sprawą zajęli się krapkowiccy kryminalni, którzy na podstawie zebranych dowodów wytypowali osoby mające związek z tym przestępstwem. Dzięki skutecznej pracy operacyjnej, niespełna tydzień od zdarzenia, śledczy zatrzymali  trzech podejrzewanych mężczyzn. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu krapkowickiego, w wieku od 29 do 33 lat. Policjanci odzyskali również wart blisko 2 tysiące złotych skradziony smartfon i pozostałe przedmioty. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli piłę, która posłużyła do przestępstwa.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, do których się przyznali. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im teraz nawet do 12 lat więzienia.

  • policjant, radiowóz, zatrzymany mężczyzna w zielonej kurtce i czarnych spodniach, w tle budynek komendy
  • dwaj policjanci,zatrzymany mężczyzna w zielonej kurtce i ciemnych spodniach, radiowóz
  • piła łańcuchowa koloru pomarańczowego
  • policjant, samochód koloru srebrnego, zatrzymany mężczyzna w czerwonej kurtce i szarych spodniach
  • policjant,  zatrzymany mężczyzna w czerwonej kurtce i szarych spodniach, drzwi w komendzie szklane z kratą