Weekend na drogach powiatu krapkowickiego - Aktualności - KPP Krapkowice

Aktualności

Weekend na drogach powiatu krapkowickiego

Data publikacji 09.02.2021

Miniony weekend na drogach powiatu krapkowickiego upłynął bez poważnych zdarzeń drogowych. Jednak pomimo policyjnych apeli, wciąż zdarzają się osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Policjanci w trakcie ostatniego weekendu zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Dodatkowo w ręce mundurowych wpadł też kierowca, który jechał osobowym mercedesem, pomimo posiadanego zakazu prowadzenia pojazdów.

Podczas weekendu, policjanci krapkowickiej Komendy, jak każdego dnia kontrolowali prędkość oraz stan trzeźwości kierujących. Pomimo ciągłych apeli, nadal zdarzają się przypadki nieodpowiedzialnego zachowania na drodze.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek, po godz. 22:00. Funkcjonariusze Komisariatu w Zdzieszowicach patrolując ulicę Góry Św. Anny zauważyli rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że może on być pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali go do kontroli. Ich przypuszczenia się potwierdziły. Badanie alkomatem pokazało, że 35-letni mieszkaniec gminy Zdzieszowice ma blisko promil alkoholu w organizmie. Z kolei 20-letni kierowca osobowego seata, zatrzymany do kontroli również w Zdzieszowicach kierował pojazdem, mając blisko pół promila.

Natomiast, w sobotnie popołudnie w Krapkowicach policjanci zauważyli mercedesa jadącego bez wymaganego oświetlenia. W trakcie czynności z zatrzymanym do kontroli kierowcą, szybko okazało się, że 41-latek kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Wszyscy kierujący za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze. Przypominamy również by nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu. Mimo to nadal ujawniamy takie przypadki. Osoby te stanowią ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla wszystkich innych użytkowników dróg.