Odpowie za włamania do piwnic - Aktualności - KPP Krapkowice

Aktualności

Odpowie za włamania do piwnic

Data publikacji 02.02.2021

Kryminalni zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o włamania do piwnic na terenie Zdzieszowic. Łupem 36-latka padały głównie narzędzia i elektronarzędzia, sprzęt sportowy, a także części samochodowe. Mężczyzna nie pogardził nawet domowymi przetworami, takimi jak ogórki czy nalewki. Pokrzywdzeni swoje starty wycenili na blisko 15 tysięcy złotych. Dodatkowo w mieszkaniu mężczyzny, śledczy znaleźli blisko 100 gramów amfetaminy. Podejrzany usłyszał już łącznie 8 zarzutów. Za kradzieże z włamaniem oraz usiłowanie włamań grozi mu do 10 lat więzienia.

Kryminalni ze Zdzieszowic, zatrzymali mężczyznę, który w połowie stycznia miał włamać się do jednej z piwnic na terenie Zdzieszowic.

Zebrany materiał dowodowy oraz praca operacyjna pozwoliły ustalić, że to nie jedyne przewinienie, którego dopuścił się 36-latek. Jak się okazało, mężczyzna podejrzany był  również o włamania do innych piwnic w mieście. Do tych zdarzeń dochodziło w okresie od marca do maja ubiegłego roku. Jego łupem padały głównie narzędzia oraz elektronarzędzia, sprzęt sportowy, a także części samochodowe. Mężczyzna nie pogardził nawet domowymi przetworami, takimi jak ogórki czy nalewki. Pokrzywdzeni swoje starty wycenili na blisko 15 tysięcy złotych. Mundurowi odzyskali znaczną część skradzionych przedmiotów.

Dodatkowo, podczas zatrzymania 36-latka, w jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli blisko 100 gramów środków odurzających. Badanie narkotestem wykazało, że jest to amfetamina.

Mieszkaniec powiatu krapkowickiego usłyszał już łącznie 8 zarzutów. Za kradzieże z włamaniem oraz usiłowania włamań grozi mu do 10 lat więzienia. Mężczyzna dodatkowo usłyszy jeszcze zarzut posiadania środków odurzających.


 

  • dwie osoby, mężczyźni, pobieranie odcisków palców
  • urządzenia elektryczne, karcher, rower treningowy
  • odzyskane przedmioty, rower treningowy, opony, buty narciarskie
  • sprzęt narciarski