Ucieczkę przed policjantami zakończył na ogrodzeniu - Aktualności - KPP Krapkowice

Aktualności

Ucieczkę przed policjantami zakończył na ogrodzeniu

Data publikacji 04.01.2021

Policjanci ze Zdzieszowic prowadzili pościg za kierowcą audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 21-latek z dużą prędkością próbował uciec przed mundurowymi. Swoją podróż zakończył uderzając w ogrodzenie jednej z posesji. Jak się szybko okazało, mężczyzna nie tylko jechał po użyciu alkoholu ale również nie posiadał prawa jazdy. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał, nie miał ważnych badań technicznych. Mężczyzna usłyszał już zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

W miniony czwartek (31.12.20) zdzieszowiccy policjanci patrolując miasto, na ulicy Góry Św. Anny, zauważyli osobowe audi. Tor jazdy pojazdu wskazywał, że kierujący nim mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze dali mu sygnał do zatrzymania się. Ten na widok policyjnego radiowozu gwałtownie przyśpieszył i rozpoczął ucieczkę ulicami Zdzieszowic.

21-latek uciekając stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. To nie powstrzymało go przed dalszą ucieczką. Mężczyzna kontynuował ją pieszo. Już po chwili został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 21-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego miał w organizmie blisko pół promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że kierował pojazdem nie mając do tego uprawnień a pojazd, którym się poruszał nie miał ważnych badań technicznych.

Zatrzymany za popełnione przestępstwo i wykroczenia odpowie teraz przed sądem. Mężczyzna usłyszał już zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, do którego się przyznał. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia. Dodatkowo usłyszy jeszcze zarzuty kierowania pojazdem w stanie po użyciu alkoholu, spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym po użyciu alkoholu, oraz kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień.

Przypominamy!

Kierowca, który świadomie zmusi policję do pościgu i - chcąc uciec - nie zatrzyma się pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełni przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie zakaże mu prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.


 

  • samochód audi, zniszczone ogrodzenie, dwa radiowozy policyjne na sygnałach
  • samochód osobowy marki audi, zniszczone ogrodzenie posesji, budynek jednorodzinny