Aktualności

Śmiertelny wypadek na autostradzie A4 - apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze

Data publikacji 21.10.2020

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na autostradzie A4. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem dostawczym z nieustalonych przyczyn uderzył w tył pojazdu ciężarowego. Kierowca dostawczego fiata zginął na miejscu. 38-letni kierujący ciężarowym volvo nie odniósł obrażeń ciała. Autostrada w kierunku Wrocławia była całkowicie zablokowana. Ruch odbywał się wyznaczonymi przez policjantów objazdami. Apelujemy o bezpieczną i ostrożną jazdę.

Do wypadku doszło dzisiejszej nocy (21.10.2020), tuż po godzinie 1:00, na 252 kilometrze autostrady A4 w kierunku Wrocławia. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, 38-letni kierowca ciężarowego volvo, z powodu zatoru, zatrzymał się na prawym pasie autostrady. Wtedy 42-letni kierowca fiata z nieustalonych przyczyn uderzył w tył pojazdu ciężarowego. W wyniku tego zdarzenia 42-latek poniósł śmierć na miejscu. Autostrada do wczesnych godzin rannych była całkowicie zablokowana. Ruch odbywał się wyznaczonymi przez policjantów objazdami.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają teraz szczegółowo przyczyny tego wypadku. Apelujemy o bezpieczną, ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

  • Wrak samochodu dostawczego i radiowóz typu bus
  • Autostrada a4 pojazd ciężarowy czerwony w tle straż pożarna i policja, parawan
  • Pojazd ciężarowy czerwony, inny samochody zjeżdżające z autostrady a4