Wakacyjne kontrole autokarów - Aktualności - KPP Krapkowice

Aktualności

Wakacyjne kontrole autokarów

Data publikacji 02.08.2020

Sezon wakacyjny w pełni. Choć sytuacja epidemiologiczna wciąż nakłada na nas pewne obowiązki i obostrzenia, wielu z nas decyduje się na wycieczki czy wyjazdy. Opolscy policjanci niemal każdego dnia kontrolują czy pojazdy, którymi ruszamy na wypoczynek są w pełni sprawne, a ich kierowcy gotowi do drogi. Wszystko to po to, aby wakacje były bezpieczne i wolne od zmartwień.

Jednym z głównych zadań policjantów w czasie wakacji jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku. Funkcjonariusze pełnią służbę na wodzie, na drogach czy też w patrolach pieszych i rowerowych. Wszędzie tam sprawdzają czy przepisy, które mają nas chronić, są respektowane. Jednym z przejawów dbałości o zdrowie i życie mieszkańców naszego regionu, jest kontrolowanie pojazdów, którymi ruszamy na wypoczynek. W sposób szczególny, policjanci kontrolują autokary i busy.

W trakcie kontroli, funkcjonariusze sprawdzają stan techniczny pojazdu, w tym między innymi układ hamulcowy, oświetlenia czy też wspomagania. Kierowcy tych pojazdów są również badani pod kontem stanu trzeźwości oraz na obecności środków odurzających. Policjanci przyglądają się również czy ich czas pracy jest właściwy.

Pamiętajmy, że kontrolę może zgłosić każdy, czy to rodzic czy opiekun wycieczki - najlepiej kilka dni wcześniej. Wystarczy zadzwonić na numer 47 862 62 03. W Krapkowicach, policjanci w godzinach 6:00 – 22:00, kontrolują autokary  na parkingu ( przy wieży cisnień) na drodze krajowej 45, 77 km .

Pamiętajmy jednak o tym, że jeśli już na miejscu zbiórki będziemy mieli jakiekolwiek podejrzenia, czy to dotyczące niesprawności autokaru, czy też stanu trzeźwości kierującego nie powinniśmy absolutnie zgadzać się na wyjazd i powiadomić policjantów.

Autokar możemy sprawdzić także we własnym zakresie na stronie: bezpiecznyautobus.gov.pl.