Samoobsługowy alkomat w krapkowickiej jednostce - Aktualności - KPP Krapkowice

Aktualności

Samoobsługowy alkomat w krapkowickiej jednostce

Data publikacji 31.07.2020

Komendant Powiatowy Policji w Krapkowicach podinsp. Józef Chudoba podpisał umowę z Gminą Krapkowice reprezentowaną przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Umowa dotyczyła użyczenia alkomatu samoobsługowego Polimer oraz urządzenia mobilnego Alco-Sensor typu FST. Alkomaty zostały zakupiony ze środków Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Z urządzenia może skorzystać bezpłatnie każdy kierowca, który chce sprawdzić swój stan trzeźwości przed rozpoczęciem jazdy. Jest to kolejny krok, który ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu krapkowickiego.

Dzięki środkom przekazanym przez Gminę Krapkowice reprezentowaną przez Ośrodek Pomocy Społecznej, Komenda Powiatowa Policji w Krapkowicach dysponuje nowym samoobsługowym alkomatem oraz mobilnym alcosensorem. Alkomat Polimer jest dostępny bezpłatnie, dla każdego zainteresowanego.

Urządzenie zostało zamontowane w holu krapkowickiej komendy i jest bardzo proste w obsłudze. Dzięki niemu, każdy kierowca będzie mógł zweryfikować swój stan trzeźwości przed rozpoczęciem jazdy. Informacje wyświetlane na urządzeniu, krok po kroku wskazują jak postępować, aby wykonać badanie.

Alco-Sensor FST natomiast, to niewielkie i proste w obsłudze urządzenie do wykrywania obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Posłuży ono policjantom krapkowickiej Komendy do kontroli stanu trzeźwości kierowców podróżujących po drogach naszego powiatu.

Przypominamy !!!

- jeśli zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 ‰ do 0,5 ‰ to jego stan określa się mianem po spożyciu, a jazda autem w takim przypadku stanowi wykroczenie.
- w przypadku gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi ponad 0,5 ‰ to kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości, a kierowanie autem jest traktowanie jako przestępstwo.

Kierowca będący pod działaniem alkoholu nie może prowadzić samochodu! Za takie zachowanie grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Dodatkowo taki kierowca stwarza zagrożenie życia i zdrowia swojego i innych uczestników dróg.