Nietrzeźwi na drogach naszego powiatu - Aktualności - KPP Krapkowice

Aktualności

Nietrzeźwi na drogach naszego powiatu

Data publikacji 23.07.2020

We wtorek, dwóch nietrzeźwych kierowców wpadło w ręce mundurowych na drogach powiatu krapkowickiego. Rekordzistą okazał się 67-letni motorowerzysta. Mężczyzna w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Z kolei inny niechlubny amator "podwójnego gazu" wsiadł za kierownicę osobowego forda, mając ponad 1, 5 promila. To mieszkaniec gminy Gogolin. Zatrzymani, muszą się teraz liczyć z karą do dwóch lat więzienia, grzywną i sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Mimo licznych apeli policjantów i częstych kontroli stanu trzeźwości kierowców nadal wielu z nich decyduje się na jazdę po alkoholu. Pijani użytkownicy dróg nie zdają sobie spawy z tego, że stwarzają olbrzymie zagrożenie dla siebie i innych.

Właśnie w celu uniemożliwienia dalszej podróży pijanym uczestnikom ruchu drogowego funkcjonariusze przeprowadzają liczne kontrole stanu trzeźwości. We wtorek policjanci zatrzymali dwóch kierujących na „podwójnym gazie”. Do niechlubnego grona dołączył motorowerzysta i kierujący samochodem.

Rekordzistą okazał się 67-letni mieszkaniec gminy Zdzieszowice. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli przy ul. Kozielskiej w Zdzieszowicach. Kierował motorowerem. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nieco mniej, bo ponad 1,5 promila miał 63-letni kierowca osobowego forda, którego funkcjonariusze zatrzymali w Gogolinie.

Teraz obaj mężczyźni za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do dwóch lat wiezienia, grzywna i sadowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy! Wsiadając za kierownicę ponosimy odpowiedzialność nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego.