Zatrzymany za kradzieże i narkotyki - Aktualności - KPP Krapkowice

Aktualności

Zatrzymany za kradzieże i narkotyki

Data publikacji 22.06.2020

Kryminalni ze Zdzieszowic zatrzymali 21-latka podejrzanego o kradzieże i posiadanie środków odurzających. Zdarzenia te miały miejsce na przełomie kilku miesięcy i nie były wcześniej zgłaszane policjantom. Pokrzywdzeni, którzy o kradzieżach dowiedzieli się od mundurowych, straty wycenili na blisko 2 000 złotych. Dodatkowo, jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna poruszał się samochodem pomimo braku uprawnień do kierowania. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

Kryminalni ze Zdzieszowic na podstawie własnych informacji ustalili, że na terenie powiatu krapkowickiego, na przełomie kilku miesięcy doszło do kradzieży sprzętu elektronicznego, rożnego rodzaju narzędzi oraz paliwa. Zdarzenia te nie były wcześniej zgłaszane policjantom. Pokrzywdzeni, którzy o kradzieżach dowiedzieli się od mundurowych, straty wycenili na blisko 2 000 złotych.

Zajmujący się sprawą śledczy, powiązali ze sobą wszystkie informacje i zebrane dowody. Na ich podstawie wytypowali 21-latka podejrzanego o te przestępstwa. Okazał się nim mieszkaniec gminy Zdzieszowice. Mężczyzna został zatrzymany, gdy poruszał się osobową toyotą nie mając przy tym uprawnień do kierowania.

Dodatkowo, w trakcie wykonywanych czynności, w samochodzie którym poruszał się mężczyzna, mundurowi znaleźli zielony susz. Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że była to marihuana. 21-latek usłyszał również zarzut posiadania środków odurzających.

Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.