Odpowiedzą za kradzieże i włamania - Aktualności - KPP Krapkowice

Aktualności

Odpowiedzą za kradzieże i włamania

Data publikacji 15.05.2020

Kryminalni z Krapkowic zatrzymali 4 osoby podejrzewane o kradzieże i włamania. Ich łupem padały elektronarzędzia, paliwo oraz komplety kół samochodowych. Pokrzywdzeni starty wycenili na blisko 6 000 złotych. Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla w wieku od 22 do 26 lat usłyszeli już zarzuty. Dodatkowo podczas zatrzymania 26-latka operacyjni znaleźli przy nim narkotyki. Teraz wszyscy odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.

Na początku kwietnia, kryminalni z Krapkowic zatrzymali 22-letnią kobietę oraz trzech mężczyzn w wieku od 24 do 26 lat. Wszyscy to mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla. Z ustaleń śledczych wynikało, że mogą oni mieć związek z licznymi kradzieżami oraz włamaniem do koparki. Do tych zdarzeń dochodziło - w okresie od stycznia do kwietnia - w powiecie krapkowickim, strzeleckim oraz kędzierzyńsko-kozielskim. Wówczas poszkodowani zgłaszali kradzieże paliwa oraz włamanie do koparki, z której zginęło radio i olej napadowy.

Kryminalni zajęli się tymi sprawami i zebrali szereg dowodów. Zgromadzone materiały pozwoliły na wytypowanie podejrzewanych o te przestępstwa. W dalszej kolejności ustalili też, jakim pojazdem osoby się poruszają. Ich przypuszczenia potwierdziły się, gdy zatrzymali sprawców na jednej z ulic w Leśnicy. 24 i 25-latek przyznali się do kradzieży kół z pojazdu oraz włamania do koparki.

Policjanci ustalili również, że związek z tym włamaniem mają 22-letnia kobieta oraz o 4 lata starszy jej kolega. Dodatkowo policjanci podczas zatrzymania, znaleźli przy mężczyźnie narkotyki. Badanie narkotestem wykazało, że jest to metaamfetamina.

Jak się okazało, to nie jedyne przewinienia zatrzymanych. Funkcjonariusze powiązali mężczyzn z kradzieżą elektronarzędzi, którzy swój łup zbyli w lombardzie. Mundurowi odzyskali skradzione mienie, które trafiło już do właściciela. Straty pokrzywdzeni wstępnie oszacowali na blisko 6 000 zł.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanym zarzutów: kradzieży i kradzieży z włamaniem. Dodatkowo 26-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Grozi im teraz kara nawet do 10 lat więzienia. Sprawa ma jednak charakter rozwojowy i niewykluczone jest, że inne osoby również usłyszą zarzuty.