Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w 2020 roku - Aktualności - KPP Krapkowice

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w 2020 roku

Data publikacji 18.08.2020

Od początku działania KMZB otrzymaliśmy od mieszkańców powiatu krapkowickiego ponad 1600 zgłoszeń. Na każde takie zgłoszenie reagują policjanci - dzielnicowi, ruchu drogowego lub patrolu interwencyjnego. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje cały czas. Dzięki tej aplikacji, każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na trwałe wpisała się już w naszym społeczeństwie, jako kolejny sposób kontaktu z Policją. Jest to również dobre narzędzie, dzięki któremu możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy. Nie wszyscy jednak wiedzą, co dzieje się po naniesieniu odpowiedniej ikonki na naszej aplikacji.

Zgłoszenia te trafiają bezpośrednio do właściwych miejscowo jednostek policji. Tam - na ich podstawie - funkcjonariusze zajmujący się organizację służby, tworzą odpowiednie zadania. Ich realizacją zajmują się policjanci z wydziałów patrolowo-interwencyjnych, ruchu drogowego oraz dzielnicowi. Gdy zachodzi taka potrzeba, angażują się również służby kryminalne. Ważna jest właśnie rola dzielnicowych. To oni - nawet po eliminacji wskazanego zagrożenia - monitorują poziom bezpieczeństwa w swoim rejonie.

W pierwszym kwartale 2020 roku, poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, otrzymaliśmy blisko 80 zgłoszeń. Prawie połowę z nich, policjanci potwierdzili i rozpoczęli ich eliminację. Zdecydowana większość zgłoszeń dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości czy nieprawidłowego parkowania.

Aby skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, wystarczy kliknąć ►KMZB.