W czasie świąt nie jeździmy na pamięć! - Aktualności - KPP Krapkowice

Aktualności

W czasie świąt nie jeździmy na pamięć!

Data publikacji 28.10.2019

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, wielu z nas wybierze się na cmentarz, żeby odwiedzić groby bliskich. Nie zapominajmy jednak o swoim bezpieczeństwie i o zmianach w organizacji ruchu drogowego w rejonie cmentarzy. Policjanci przypominają – nie jeździmy na pamięć. Pamiętajmy także o odblaskach, dzięki nim, będziemy widoczni na drodze.

Po przeprowadzonej w ostatnich dniach przez policjantów z krapkowickiej drogówki i przedstawiciela gminy lustracji w rejonach największych powiatowych cmentarzy już od jutra (29.10 do 04.11) będzie obowiązywać nowa organizacja ruchu drogowego. Nowa organizacja dotyczy cmentarza w Krapkowicach przy u. Staszica i oraz cmentarza przy ul. Mickiewicza.

Natomiast już od 31.10 do 03.11 policjanci w całym kraju będą prowadzić wzmożone działania kontrolno – prewencyje pn. „Znicz”. Głównym zadaniem policjantów będzie zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu w rejonach cmentarzy, ale również na głównych ciągach komunikacyjnych miast.

Zadaniem policjantów będzie również eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze zwracać będą uwagę na właściwe używanie świateł przez całą dobę, a także prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Policjanci będą informować o możliwości dojazdu do parkingów oraz o występujących utrudnieniach w ruchu drogowym.

Przypominamy o ograniczeniach w ruchu pojazdów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. W czwartek 31 października zakaz obowiązuje w godzinach 18-22, natomiast w piątek 01 listopada zakaz obowiązuje w godzinach 8-22.

 

Cmentarz w Krapkowicach przy ul. Staszica:

- od skrzyżowania z ulicą Staszica – Prudnicka do skrzyżowania z ulicą Kołłątaja po obu stronach drogi zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się (B-36),

- od skrzyżowania z ulicą Staszica – Krasińskiego do skrzyżowania z ulicą Limanowskiego zostanie wprowadzony zakaz postoju (B-35).

Cmentarz w Krapkowicach przy ul. Mickiewicza:

- od skrzyżowania ulicy 3Maja – ulica Mickiewicza do ulicy Ligonia zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (D-3),

- od skrzyżowania ulicy 3Maja – Mickiewicza w kierunku ulicy Piastowskiej zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się po prawej stronie (B-36), a po lewej stronie zakaz postoju (B-35).

Cmentarz w Zdzieszowicach przy ul. Kozielskiej:

-od skrzyżowania z ulica Kozielską i Solownia w kierunku ul. Odrzańskiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (D-3)

 • akcja znicz
  Akcja "Znicz"
 • Akcja "Znicz"
 • akcja znicz
  Akcja "Znicz"
 • akcja "Znicz"
 • Akcja "Znicz"
  Akcja "Znicz"