Wśród policjantów - najszybszy

Data publikacji 17.09.2019

Blisko 150 zawodników uczestniczyło w II Biegu Przyjaźni i XVII Biegu Służb Mundurowych w Głuchołazach. Wśród sportowców oprócz policjantów byli także przedstawiciele Wojska, Straży Granicznej, Służby Więziennej i Straży Pożarnej. Najszybszym policjantem garnizonu opolskiego został funkcjonariusz krapkowickiej drogówki st. sierż. Krzysztof Rejman.

Na starcie biegu stanęło blisko 150 zawodników - policjantów, wojskowych, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej i innych służb mundurowych. Mieli do pokonania trudną, górską 12-kilometrową trasę Głuchołazy – Zlaté Hory - Głuchołazy.

Policję reprezentowało 11 funkcjonariuszy z całego kraju. Zwycięzcą biegu męskiego w kategorii „Mundurowi” okazał się Szymon Dorożyński reprezentant Wojska Polskiego, na miejscu drugim uplasował się Maciej Dawidziak z PSP Jelenia Góra, zaś trzecie miejsce zajął policjant z Krapkowic Krzysztof Rejman.

St. sierż. Krzysztof Rejman na co dzień funkcjonariusz krapkowickiego ruchu drogowego został najszybszym zawodnikiem w kategorii „Policja”

Patronat honorowy nad biegiem objęli: Komendant Główny Policji, Marszałek Województwa Opolskiego oraz Starostwo Powiatowe w Nysie. Współorganizatorami biegu była Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

Teraz przed krapkowickim policjantem kolejne wyzwanie: udział w jesiennych mistrzostwach Polski policjantów w maratonie. Zawody zaplanowane na 20.10.2019 r. w Poznaniu w ramach PKO Poznań Maraton.