KPP Krapkowice

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Stanowisko - wpisy w mediach społecznościowych dalekie od faktycznego przebiegu zdarzenia

  W związku z informacjami pojawiającymi się w mediach społecznościowych, w tym na portalu Facebook - co do sytuacji z 17 listopada - informujemy, że są one dalekie od faktycznego przebiegu. Policjanci zabezpieczyli całość dokumentacji, która jak zawsze w sprawach dotyczących nieletnich, zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego.

 2. Próbował przekupić interweniujących policjantów

  Policjanci ruchu drogowego z krapkowickiej komendy, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Mężczyzna w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość. W trakcie wykonywania czynności przez mundurowych, kierowca chciał wręczyć policjantom łapówkę. Mężczyzna usłyszał już zarzut próby skorumpowania funkcjonariuszy. Za popełnione przestępstwo 42-latkowi grozi teraz do 8 lat więzienia.

 3. Nowy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krapkowicach

  Rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, kom. Krzysztof Grela został powołany na stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Krapkowicach. Rozkaz w imieniu Komendanta Wojewódzkiego wręczył komendant krapkowickiej komendy - podinsp. Józef Chudoba.

 4. Zostań policjantem i pomagaj innym

  Służba w Policji to zaszczyt i odpowiedzialność. Doświadczenie pracy w stanie epidemii, pokazuje wymagania, jakie stawiane są przed każdym policjantem. Teraz możesz zostać jednym z nas, a pierwszym krokiem jest złożenie niezbędnych dokumentów. Zapoznaj się z kolejnymi etapami rekrutacji.

 5. Trzech kierujących straciło prawo jazdy

  Policjanci krapkowickiej grupy speed, zatrzymali 3 kierowców, którzy w rażący sposób złamali przepisy ruchu drogowego. Wszyscy stracili prawa jazdy na 3 miesiące. Niechlubnym rekordzistą okazał się 58-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 74 km/h. Pamiętajmy, nadmierna prędkość może być przyczyną wielu tragedii na drogach!

 6. Ślubowali

  W obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji, kadry kierowniczej, Komendantów Powiatowych aż pięciu policjantów, którzy będą pracowali w Krapkowicach złożyło wczoraj uroczyste ślubowanie na sztandar. W tej wyjątkowej chwili nowo przyjętym funkcjonariuszom towarzyszyli najbliżsi.

 7. Z przedszkolakami o bezpieczeństwie

  Policjanci krapkowickiej komendy odwiedzili przedszkolaków w Gogolinie. Z okazji dnia „Bezpiecznego Przedszkolaka” mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drodze i bezpiecznej zabawie. Mówili również o innych zagrożeniach, które dzieci mogą napotkać w swoim otoczeniu. Funkcjonariusze przypomnieli też maluchom, jak ważne jest używanie odblasków.

 8. Reakcja świadka pomogła uniknąć tragedii na drodze

  Kierowca dafa, jadąc autostradą A4 zauważył ciężarowe volvo, które poruszało się bardzo wolno, całą szerokością jezdni. Ta sytuacja zaniepokoiła go. Świadek podbiegł do pojazdu i go zatrzymał. W środku znajdował się nieprzytomny kierowca. Mężczyzna natychmiast wezwał służby ratunkowe. Krapkowiccy policjanci, którzy na miejsce przybyli jako pierwsi, udzieli poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej. To prawdopodobnie dzięki odpowiedzialnej postawie świadka, nie doszło do tragedii na drodze.