O bezpieczeństwie seniorów podczas Dnia Babci i Dziadka - Aktualności - KPP Krapkowice

Aktualności

O bezpieczeństwie seniorów podczas Dnia Babci i Dziadka

Data publikacji 21.01.2021

Dziś dzień babci, a jutro dzień dziadka. Z okazji tego święta krapkowiccy policjanci, rozmawiali z napotkanymi seniorami o ich bezpieczeństwie. Nie zabrakło również życzeń i drobnych upominków. Podczas rozmów policjanci omówili najczęściej występujące zagrożenia z którymi mogą spotkać się osoby starsze. Niestety pomimo licznych ostrzeżeń i apeli, nadal dochodzi do zdarzeń, podczas których oszuści okradają seniorów.

Z okazji dnia Babci i Dziadka, krapkowiccy mundurowi w rejonach sklepów rozmawiali z napotkanymi seniorami. Nie zabrakło również życzeń. Dodatkowo policjanci wręczali osobom starszym drobne upominki. Spotkanie z seniorami było też doskonałą okazją do przypomnienia im o ich bezpieczeństwie.

W tym szczególnym dniu, funkcjonariusze uczulali seniorów na telefony i wizyty obcych osób. Przypominali babciom i dziadkom jak postępować, aby nie paść ofiarą przestępców. Omawiając nowe sposoby działania oszustów, przestrzegali przed przekazywaniem pieniędzy obcym oraz wpuszczaniem nieznajomych do swoich domów. Dodatkowo omówili najczęściej występujące zagrożenia, z którymi mogą spotkać się osoby starsze.

Nie zabrakło również informacji na temat problematyki bezpieczeństwa osób starszych jako uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypomnieli o obowiązku używania elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym oraz o podstawowych zasadach poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach.


 

  • dwóch seniorów i policjantka w tle radiowóz
  • policjant wręcza seniorce upominek
  • policjantka z seniorka obok radiowozu
  • policjant z seniorką obok radiowozu