KPP Krapkowice

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Poszukiwany oszust

  Policjanci z Krapkowic poszukują mężczyzny, który 29 sierpnia 2019 roku około godziny 13:20 w Krapkowicach na ulicy Drzymały w wyniku oszustwa odebrał ponad 20 tys. złotych od 66-letniej kobiety. Policjanci na podstawie przeprowadzonych ustaleń sporządzili portret pamięciowy podejrzanego o oszustwo.

 2. Tydzień Bezpieczeństwa na drogach rozpoczęty

  W ramach akcji powiat krapkowicki wspólnie z torem wyścigowym Silesia Ring, a także Komendą Powiatową Policji w Krapkowicach, Komendą Powiatową Straży Pożarnej w Krapkowicach, Krapkowickim Centrum Zdrowia i Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Krapkowicach chce zwrócić uwagę na to jak poważne konsekwencje niesie za sobą siadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu, brawura i jeżdżenie z nadmierną prędkością.

 3. Ślubowali

  W obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji, kadry kierowniczej, Komendantów Powiatowych aż pięciu policjantów, którzy będą pracowali w Krapkowicach złożyło wczoraj uroczyste ślubowanie na sztandar. W tej wyjątkowej chwili nowo przyjętym funkcjonariuszom towarzyszyli najbliżsi.

 4. O bezpieczeństwie na drogach w powiecie krapkowickim

  W ramach powiatowej akcji „Tydzień bezpieczeństwa na drogach” w spotkaniach uczestniczyli zawodowi kierowcy i instruktorzy jazdy, a prelekcje wygłosili policjanci, inspektorzy transportu ruchu drogowego, inspektorzy sanepidu, strażacy, ratownicy medyczni i egzaminatorzy WORD.

 5. W czasie świąt nie jeździmy na pamięć!

  Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, wielu z nas wybierze się na cmentarz, żeby odwiedzić groby bliskich. Nie zapominajmy jednak o swoim bezpieczeństwie i o zmianach w organizacji ruchu drogowego w rejonie cmentarzy. Policjanci przypominają – nie jeździmy na pamięć. Pamiętajmy także o odblaskach, dzięki nim, będziemy widoczni na drodze.

 6. O odpowiedzialności i o pracy w Policji

  Rzecznik krapkowickich policjantów od ubiegłego miesiąca spotyka się z uczniami klas Zespołu Szkół Zawodowych. Policjant w ramach działań profilaktycznych, prowadził prelekcję na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać młodzież wchodzącą w dorosłe życie. Nie obyło się bez wielu pytań, w tym dotyczących możliwości wstąpienia w policyjne szeregi.

 7. Na drodze uważajmy na zwierzęta

  Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów oraz pól i łąk, gdzie na drogę mogą wychodzić dzikie zwierzęta. W ostatnim czasie odnotowano bowiem zwiększoną liczbę kolizji pojazdów ze zwierzyną leśną. Bezpośrednie zderzenie, niekontrolowany manewr czy gwałtowne hamowanie to sytuacje wyjątkowo niebezpieczne.

 8. Akcja „Znicz 2019” – nie było bezpiecznie

  Potrącenie pieszej, „czołówka” oraz wypadek po wtargnięciu na drogę zwierzęcia. W ramach prowadzonej przez policjantów z Krapkowic akcji „Znicz” aż 5 osób zostało poszkodowanych w wypadkach drogowych. To nie był bezpieczny weekend na drogach powiatu krapkowickiego.

Znakowanie rowerów
Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie
Wniosek udział w zdarzeniu drogowym
Punkt kontroli autobusów